افتتاح نمایشگاه شهر کوچینگ توسط نخست وزیر و مقامات ارشد ایالات ساراواک کشور مالزی

افتتاح نمایشگاه شهر کوچینگ توسط نخست وزیر و مقامات ارشد ایالات ساراواک کشور مالزی

در حاشیه همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی در کشور مالزی انجام شد؛

نخست وزیر ایالت ساراواک کشور مالزی در همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی، از غرفه شهرهای جهانی ایران در حوزه صنایع دستی در شهر کوچینگ ایالت ساراواک کشور مالزی بازدید کرد.

به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی در تاریخ 17 الی 19 آبانماه جاری در شهر کوچینگ ایالت ساراواک کشور مالزی برگزار شد و رضا سروش نیا شهردار سیرجان بعنوان شهردار شهر جهانی گلیم بهمراه سایر شهرداران شهرهای جهانی ایران و دیگر کشورهای جهان در این اجلاس بین المللی شرکت کرد.

در این نمایشگاه شهرداران شهرهای جهانی ایران به معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های بی نظیر کشور ایران و شهرهای جهانی ایران در حوزه صنایع دستی و ابعاد مختلف پرداختند.

رضا سروش نیا شهردار شهر جهانی سیرجان در همایش شهر کوچینگ ایالت ساراواک کشور مالزی که بعنوان یکی از سخنرانان مراسم به نطق پرداخت، گفت: کشور ایران با دارابودن 10 شهر ثبت شده جهانی در حوزه صنایع دستی، رتبه اول جهان را در اختیار دارد.

شهردار سیرجان در این مراسم ضمن معرفی پتانسیل ها و قابلیت های فراوان شهر سیرجان در ابعاد مختلف فرهنگی، صنایع دستی، معدنی و صنعتی، محصول جهانی گلیم سیرجان را بعنوان یکی از تولیدات ارزشمند و فاخر هنرمندان این سرزمین برشمرد.

در این مراسم Haji Abdul Rahman Zohari نخست وزیر ایالت ساراواک کشور مالزی ضمن بازدید از غرفه های شهرهای جهانی ایران، از حضور شهرداران شهرهای جهانی ایران در کشور مالزی و ایالت ساراواک قدردانی و در این مراسم به ایراد سخنانی پرداخت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری سیرجان

    منبع خبر

    شهرداری سیرجان

    شهرداری سیرجان یک شهرداری در شهر سیرجان می باشد

      نظرات