تجلیل از یک عمر سقایی در شهر کریمه اهل‌بیت(ع)

تجلیل از یک عمر سقایی در شهر کریمه اهل‌بیت(ع)

تجلیل از یک عمر سقایی در شهر کریمه اهل‌بیت(ع)

با حضور معاون آبفای کشور صورت گرفت؛

تجلیل از یک عمر سقایی در شهر کریمه اهل‌بیت(ع)

آیین تکریم بازنشستگان و تجلیل از مدیران عامل پیشین شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر "رضا گیاهی" معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در آیین تجلیل و تکریم از بازنشستگان و مدیران عامل پیشین شرکت آب و فاضلاب در سخنانی اظهار داشت: امروز حدود ۶۲ هزار پرسنل به صورت مستقیم در شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی مشغول فعالیت هستند و بیش از ۵۰ میلیون نفر را در مجموعه شهری و بیش از ۲۱ میلیون نفر در مجموعه روستایی از آب سالم و بهداشتی برخوردار می‌کنند.

وی با بیان اینکه در دولت‌های گذشته و فعلی با تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی به سرعت روستاهای کشور از آب سالم برخوردار می‌شوند، ابراز داشت: در حال حاضر هر هفته ۳۰ روستا وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و تا انتهای سال ۲۷۰ پروژه بزرگ در صنعت آب و فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسند.

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر به ازای هر دو هزار آحاد اشتراک در کشور یک پرسنل در حال فعالیت است، یادآور شد: در پنج سال گذشته ضمن ساماندهی نیروهای شرکتی، ورودی‌ها به صنعت از طریق آزمون انجام می‌شود و این رویه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مجموعه صنعت آب و فاضلاب کار خود را با اعتبارات و امکانات کم آغاز کرد، ابراز داشت: با آمدن تکنولوژی چهره صنعت آب و فاضلاب تغییر کرد تا جایی که امروز در مباحث فنی از همه دنیا بی‌نیاز هستیم و در برخی از کشورهای همسایه و کشورهای آفریقایی نیز مجموعه‌هایی را در حال اجرا و نظارت داریم.

گیاهی با اشاره به مجهز شدن صنعت آب و فاضلاب به تکنولوژی مدیریت دانش، استقرار نظام پیشنهاد‌ها را رهاورد آن دانست و  ابراز داشت: در سال ۹۷ به واسطه پیشنهادهایی که از همکاران اخذ شده ۱۶۹ میلیارد تومان صرفه‌جویی صورت گرفته است.

* تجلیل از خدمات مدیران عامل پیشین

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام و حضرت امام صادق(ع) در سخنانی اظهار داشت: پیشرفت‌های امروز صنعت آب و فاضلاب مدیون همت و تلاش همه کسانی است عمر خود را در مسیر خدمت به مردم صرف کردند و امروز به افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند.

وی بر لزوم تکریم بازنشستگان و استفاده از تجربیات آن‌ها تاکید و تشکیل کانون بازنشستگان آبفا را در بدو ورود خود به شرکت آب و فاضلاب در همین راستا اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۲۷۰ نفر از عزیزان بازنشسته به عضویت این کانون درآمده‌اند که این مهم منجر به ادغام تجربیات گذشته با دانش روز همکاران ما شده و حرکتی شتابان به سمت پیشرفت و توسعه استان صورت گرفته است.

دکتر "علی جان صادق پور" با تجلیل از مدیران عامل پیشین شرکت‌های آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: باید به زحماتی که این عزیزان طی سال‌های گذشته متحمل شدند ارج نهیم و تلاش کنیم میراثی را که برای ما بر جای گذاشتند به بهترین شکل ممکن به آیندگان بسپاریم.

وی بهره‌مندی صد در صد جمعیت شهری استان از آب سالم و بهداشتی را نشات گرفته از تلاش‌های مدیران و کارکنان گذشته دانست و یادآور شد: اجرای بیش از دو هزار ۴۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری آب و فاضلاب در شهر، احداث هشت تصفیه‌خانه آب و فاضلاب، راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته، احداث سامانه کنترل از راه دور و تله‌متری و راه‌اندازی چندین نیروگاه خورشیدی و آبی از دستاوردهای آبفای قم به شمار می‌رود که نقش همه مدیران عامل، کارکنان و کارگران گذشته در این موفقیت‌های غیرقابل انکار است.

صادق پور خطاب به مدیران عامل پیشین شرکت آب و فاضلاب گفت: آثار خدمات و تلاش‌های شما همانند خورشیدی در مقابل چشمان ما می‌درخشد و افتخار می‌کنیم که این امانت را از شما تحویل گرفتیم و امیدواریم با خدمات خود در برابر آیندگان نیز روسفید باشیم.

* آبفای قم پیشتاز در عرصه تکریم بازنشستگان

رئیس هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: وجه همت مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از ابتدا تاکنون معطوف به تکریم، احترام و مساعدت به جامعه بازنشستگان بوده است.

وی با ارزیابی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور در خصوص تکریم بازنشستگان گفت در مجموعه ۶۰ شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی آبفای قم به عنوان پیشرو، پیشتاز و ممتاز در عرصه تکریم بازنشستگان و مساعدت با خانواده بازنشستگان شناخته می‌شود.

مهندس مهدی میدانی تاکید کرد: مدیران عاملی که در کنار تخصص فنی و مهندسی خود، دوره‌های مدیریت عمومی منابع انسانی را گذرانده باشند می‌توانند در کار خود موفق شوند.

وی با بیان اینکه در حوزه منابع انسانی توجیهات فنی و مهندسی مصداق ندارد، ابراز داشت: متاسفانه در سازمان‌های مختلف، برخی از مدیران و مهندسان صنعت به دنبال توجیه ریاضی برای برنامه‌های خود در برخورد با منابع انسانی هستند.

خاطره گویی مدیران عامل پیشین شرکت آب و فاضلاب قم، تجلیل از بازنشستگان، تجلیل از خانواده کارکنان و بازنشستگان مرحوم و... از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

موضوع: اخبار عمومی
لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان قم

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان قم

  شرکت آب و فاضلاب استان قم

  شرکت آب و فاضلاب استان قم یک شرکت در شهر قم می باشد

   نظرات