حل معضل ترافیک با نگاه فرهنگی حل می شود

حل معضل ترافیک با نگاه فرهنگی حل می شود

شهردار ارومیه گفت: حل معضل ترافیک  سطح شهر ارومیه  بدون فرهنگ سازی و بدون مشارکت شهروندان ممکن نیست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه، محمد حضرت پور، شهردار ارومیه  صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با بیان اینکه حل معضل ترافیک  سطح شهر ارومیه  بدون فرهنگ سازی ممکن نیست، گفت:  معضل ترافیک با فرهنگسازی درست توسط شهروندان رفع می شود اگرچه ایجاد زیر ساخت ها در کنار این مهم ضروری است.
وی با بیان این که ارومیه دومین شهرستان در سطح کشور از نظر میزان تردد خودرو است، اظهار کرد: چقدر در توسعه زیر ساخت چون تعریض خیابان و ساخت پل هزینه کنیم  تا زمانی که مقوله فرهنگ سازی توسط شهروندان صورت نگیرد  موانع از سر راه معضل ترافیک برداشته نمی شود.
شهردار ارومیه با بیان اینکه ترافیک در محدوده مرکزی به بزگترین مشکل تبدیل شده است، اظهار کرد:  در حال حاضر  استفاده از خودرودهای شخصی در سطح شهر 60 درصد است و تنها 40 درصد از مسافران درون شهری از طریق حمل و نقل عمومی در سطح شهر جابه جا می شوند.
وی  عنوان کرد:   با فرهنگ سازی و مشارکت مردم و ارائه خدمات مناسب می توان استفاده مردم از حمل و نقل عمومی را ارتقا داد.
شهردار ارومیه با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک ، بیان کرد:  جهت استفاده از حمل و نقل عمومی شهرداری ارومیه 10 دستگاه اتوبوس را در رینگ میانی شهر ارومیه راه اندازی کرده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات