تعریض و تعمیق رودخانه دره چای با هدف عبور ایمن سیلاب / جمع آوری...

مدیر امور منابع آب شهریار از تعریض و تعمیق و انجام اصلاحات مهندسی و همچنین رفع تصرف ۲۰۰ مترمربع از بستر رودخانه دره چای و همچنین جمع آوری موتور پمپ های غیر مجاز از بستر رودخانه شور در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،"غلامعلی بیدختی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش واحد گشت و بازرسی ضمن تعریض، تعمیق و انجام اصلاحات مهندسی نسبت به رفع تصرف ۲۰۰ مترمربع از بستر رودخانه دره چای اقدام شد.

وی افزود: این عملیات با بکارگیری یک دستگاه لودر با همکاری شهرداری شاهدشهر انجام شده و این اقدام تا بهبود هندسی رودخانه دره چای در محدوده شاهدشهر ادامه دارد.

مدیر امور منابع آب شهریار تصریح کرد: اکیپ های نظارت بر منابع آب این امور با تلاش گسترده و نظارت مستمر بر رودخانه ها، اقدامات لازم برای کنترل سیلاب و مخاطرات احتمالی رودخانه های محدوده عملکرد بعمل آورده و در کلیه مجاری فعال رودخانه های موجود در منطقه ، سیلاب بطور ایمن از حوزه عملکرد این امور به پایین دست انتقال می یابد.

بیدختی در ادامه از جمع آوری یک دستگاه موتور پمپ غیرمجاز از بستر رودخانه شور خبر داد و گفت: این موتور پمپ‌ غیر مجاز در بستر رودخانه شور در محدوده شهرستان ملارد با مجموع آبدهی ۱۰ لیتر بر ثانیه نصب شده و نسبت به برداشت غیرمجاز از منابع آب سطحی اقدام می کردند که با رویت اکیپ‌های گشت و بازرسی فوراً از برداشت غیرقانونی آب جلوگیری به عمل آمد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای با هرگونه تخلف و سو استفاده از منابع سطحی و زیر زمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات