اختصاص 20 هزار مترمربع زمين جهت طرح اقدام ملي مسكن

اختصاص 20 هزار مترمربع زمين جهت طرح اقدام ملي مسكن


رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان گلپايگان ؛
واگذاري 150 قطعه زمين به اقشار ويژه شهرستان/ اختصاص 20 هزار مترمربع زمين جهت طرح اقدام ملي مسكن
رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان گلپايگان ضمن تشريح پروژه هاي در حال اجراي شهرستان در حوزه هاي مختلف راه وشهرسازي از اختصاص 20 هزار مترمربع زمين جهت طرح اقدام ملي مسكن در شهرستان خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، شهرستان گلپايگان در شمال غرب استان اصفهان با سه شهر گلپايگان، گوگد و گلشهر و در محل اتصال استان اصفهان با استان هاي مركزي، تهران و لرستان واقع شده كه با توجه به وجود صنايع مختلف در آن از جمله شهرستان هاي داراي حجم بالاي ترافيك عبوري است كه توجه به امور راه و شهرسازي آن بسيار حائز اهميت است.
غلامرضا اميني رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان گلپايگان با اشاره به پروژه هاي در حال اجرا در حوزه هاي مختلف راه وشهرسازي در شهرستان گفت: راه وشهرسازي شهرستان در بخش هاي مختلف راه، مسكن، شهرسازي و املاك پروژه هايي را در حال اجرا دارد كه در حوزه راهسازي در شهر گلپايگان زير سازي احداث كمربندي وانشان به صورت چهارخطه بطول حدود 3 كيلومتر در حال انجام است .
وي در خصوص واگذاري اراضي و تهيه اسناد اظهار داشت: سند پهنه بندي حريم شهر گلپايگان تهيه شده و در مرحله اصلاحات است و150 قطعه زمين به مساحت 37500 مترمربع جهت اقشار ويژه واگذار شده و 15 بلوك 40 واحدي نيمه تمام مسكن مهر به بخش خصوصي بصورت خود مالك نيز واگذار و يا در مرحله انجام است.
اميني با توجه به اقدام ملي توليد مسكن در گلپايگان گفت: 82 قطعه زمين به مساحت تقريبي 20 هزار متر مربع به عنوان طرح اقدام ملي ساخت مسكن در نظر گرفته شده و 67 هكتار از فاز 2 مسكن مهر نيز در قالب طرح اقدام ملي انجام خواهد شد و در اين راستا پيشنهاد پروژه مشاركتي 8 واحد بلوك مسكن مهر به مساحت 6400 متر مربع در قالب طرح اقدام ملي و يا خود مالك نيز به اداره كل ارائه گرديده است.
رئيس اداره راه وشهرسازي شهرستان گلپايگان با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه بافت هاي ناكارآمد شهري اين شهر بيان داشت: مطالعات شناسايي و تهيه اسناد بازآفريني محلات و محدوده هاي ناكارآمد شهري با پيشرفت 100 درصد انجام و در اين راستا احداث مجموعه چند منظوره فرهنگي، ورزشي، تفريحي و تجاري كاظم آباد، احداث پاركينگ طبقاتي بازار بزرگ، ساخت پارك بانوان، تعمير و بازسازي حمام بهشت و ارتقاء كيفي بازار بزرگ گلپايگان در حوزه بازآفريني شهري در حال انجام است.
وي به پروژه هاي در حال اجراي شهر گوگد اشاره داشت و گفت: طرح تفصيلي شهر گوگد تهيه و در كميسيون ماده 5 استان مطرح شده و در مرحله پاياني جهت ابلاغ است و آسفالت و لكه گيري معابر بافت فرسوده اين شهر با 70 درصد پيشرفت در حال اجراست .
اميني به پروژه هاي شهر گلشهر نيز اشاره كرد و بيان داشت: طرح تفصيلي شهر گلشهر تهيه شده و آماده طرح در كميسيون ماده 5 استان است ضمن آنكه در اين شهر ساخت سالن ورزشي با پيشرفت 10 درصد و آسفالت و لكه گيري معابر بافت فرسوده اين شهر با پيشرفت 70 درصد در حال اجراست.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات