سومین جلسه شورای حفاظت از منابع ، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان...

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع ، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان گرمی در سال 1398 با حضور فرماندار شهرستان گرمی و با حضور اعضاء شورا، در محل اداره منابع آب شهرستان گرمی برگزار گردید.

فرماندار و رئیس شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان گرمی، ضمن بیان اهمیت آب در زندگی امروزی، بمنظور مدیرت بهینه مصرف و افزایش بهره وری آب، دستگاههای متولی در امر کشاورزی را مکلف به ترویج سیستم های نوین آبیاری در اراضی پایاب قنوات، چاهها، چشمه ها و ... و همچنین تغییر الگوی کشت متناسب با اقلیم منطقه نمود.

علی بهشتی به حوادث سیلابهای اخیر در کشور اشاره نمود و به منظور پیشگیری از وقوع چنین حوادثی در منطقه، به دستگاههای متولی امر ( شهرداری ها، دهیاری ها، بنیاد مسکن ) تاکید نمود که در حوزه تحت امر خود با همکاری اداره منابع آب اقدامات لازم را در خصوص لایروبی رودخانه ها و مسیل های مستعد سیلاب بعمل آورند و نظارت مستمر در جهت حفاظت از رودخانه ها داشته باشند.

رئیس شورای حفاظت منابع آب شهرستان گرمی به طرح های توسعه منابع آبی در حال اجراء در شهرستان اشاره نمود و در خصوص پیگیری جهت احداث تصفیه خانه آب شرب بر روی سد تازه کند و تعیین تکلیف سد کلاسر تاکید کرد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی بعنوان دبیر جلسه، گزارشی از وضعیت منابع آبی و بارش منطقه ارائه نمود، و گفت : وضعیت بارش شهرستان در سال آبی 89-88 مناسب نیست ودر مقایسه با متوسط بلند مدت آن کاهش 65 درصدی دارد و این امر موجب شده رواناب در رودخانه ها کاهش چشمگیرداشته باشد.

رضا بدرزاده به ارائه گزارشی از عملکرد شاخص اداره منابع آب شهرستان پرداخت و گفت: در جریان سال جاری، این اداره با بکارگیری کلیه امکانات سازمانی و بخش خصوصی و همچنین همکاری شهرداریهای گرمی و انگوت نسبت به بازگشایی، لایروبی و آزادسازی  8 کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های مستعد سیلاب اقدام نموده است.

در پایان پس از استماع نکته نظرات اعضاء، فرماندار شهرستان گرمی بر لزوم همکاری کلیه دستگاههای عضو،  بر حفاظت و صیانت از منابع آبی منطقه تاکید نمود.

#هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات