نخستن کتاب جشنواره ملی «داستان آب» رونمایی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان در آیین رونمایی از نخستن کتاب جشنواره ملی «داستان آب» گفت : در این جشنواره ملی اهمیت موضوع آب با زبان هنر و ادبیات بیان می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان بیست و هشتم آبان ماه دکتر مسعود میر محمد صادقی پس از رونمایی از نخستین کتاب جشنواره ملی داستان آب در جمع خبرنگاران اظهار داشت :  موضوع آب در کشور و به ویژه در حوضه آبریز زاینده رود مهم است و با جنبه های فرهنگی و هنری می توان اهمیت آب و نگاه جدی به آن را در جامعه تسری بخشید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه در چند دهه اخیر مساله آب یکی از مهمترین دغدغه های استان اصفهان است ادامه داد: مهم دانستن آب به عنوان کالای ارزشمند با استفاده از هنر و ادبیات می تواند موجب افزایش آگاهی در سطح جامعه شود.

وی افزود: با مدد از هنر و ادبیات می توان فرهنگ همدلی و گفت و گو را در جامعه افزایش داد و برای حل مسائل و مشکلات مربوط به آب به کار بست.

میرمحمد صادقی با تاکید بر موضوع آب به عنوان مایه حیات تصریح کرد: مسائل مربوط به آب، همکاری و تعامل سازنده بین وزارت خانه ها، سمن ها و ارگان های فرهنگی در جامعه را می طلبد. وی با اشاره به تشکیل کارگروه های مختلف کشوری و استانی در موضوع آب گفت: در کارگروه کم آبی در استان اصفهان، صنف کشاورزی و صنایع استان اصفهان در تصمیم گیری ها نقش دارند.

میر محمد صادقی با تأکید بر چاپ و انتشار 20 اثر برگزیده در قالب کتاب "روبه روی پل خواجو " خاطر نشان کرد : امیدواریم نخستین جشنواره ملی داستان آب به اهداف خود نزدیک شده باشد.

نخستین جشنواره ملی داستان " آب" زمستان سال گذشته با فراخوان علاقه مندان، نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور با اهتمام شرکت آب منطقه ای اصفهان در استان اصفهان کلید خورد که در مجموع ۴۶۱ نفر از ۳۰ استان کشور آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند.

در آیین رونمایی از نخستین کتاب جشنواره ملی داستان " آب" از علی خدایی، فرهاد بردبار، سلمان باهنر و حشمت الله انتخابی نیز تقدیر شد.

در بخشی دیگر از این نشست مهندس حسن ساسانی با اعلام  ذخیره 380 میلیون متر مکعبی سد زاینده رود ، افزود : هم اکنون ورودی به سد زاینده رود حدود  ۱۷ مترمکعب برثانیه و خروجی آن 85 مترمکعب بر ثانیه است، به گفته معاون آب منطقه ای اصفهان از ابتدای سال آبی جاری میزان بارش در ایستگاه چلگرد 107 میلیمتر بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 54 درصد و نسبت به میانگین دراز مدت 39 درصد کاهش داشته است . وی خاطر نشان کرد آب برای کشت پاییزه کشاورزان از بامداد بیست و یکم آبان ماه توزیع شده است و به مدت حدود 20 روز ادامه دارد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات