به زودی همایش هم اندیشی نیروگاه برقابی در ساری برگزار می شود

به زودی همایش هم اندیشی نیروگاه برقابی در ساری برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای مازندران، آقای دکتر رضا رسولی، مدیر دفتر فنی شرکت آب منطقه‌ای مازندران از برگزاری هم‌اندیشی توسعه نیروگاه های برقابی کوچک و متوسط در آذرماه سال جاری در استان مازندران خبر داد.

وی گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل برقابی در کشور به ویژه در استان مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی آن و سازگاری این گونه نیروگاه ها با مسائل زیست محیطی این همایش در ساری با حضور جمعی از سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و نمایندگان دستگاه ها و نهادهای مسئول برگزار می شود تا ضمن بررسی فرصت ها و چالش های این صنعت، تجارب موفق نیز به اشتراک گذاشته شود.

رسولی که به عنوان دبیر این همایش از سوی آقای دکتر یخکشی، مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران انتخاب شد، افزود: در همین استان بالغ بر 1700 مگاوات ظرفیت پتانسیل برقابی وجود دارد که مطالعات شناخت 700 مگاوات آن انجام شد و احداث 70 نیروگاه به فراخوان گذاشته شد که اولین نیروگاه برقابی به روش B.O.O در آبان ماه گذشته با حضور یکی از مدیران ارشد آب کشور به بهره برداری رسید.

دبیر این همایش با اشاره به تسهیلات و خرید تضمینی انرژی برقابی از سوی دولت و اهمیت اقتصادی این گونه نیروگاه ها در زمینه تولید و اشتغال، تصریح کرد با برگزاری این گونه نشست ها شاهد افزایش توان داخلی در زمینه ساخت تجهیزات نیروگاهی در کشور و استفاده مضاعف از منابع آب باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات