عملیات راه آهن شیراز - بندرعباس آغاز شد

عملیات راه آهن شیراز - بندرعباس آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه راه آهن شیراز - بندرعباس با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار فارس و سایر مسئولان آغاز شد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر سه شنبه در جریان این مراسم در شهرستان جهرم بیان کرد: امروز دولت دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مسکن مهر و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه راه آهن در استان فارس سرمایه گذاری شده است.

علی نیکزاد بیان کرد: ۱۰ هزار کیلومتر راه آهن داریم که هفت هزار و ۵۰۰کیلومتر در دست احداث است و ۸۲۰ کیلومتر امسال به بهره برداری می رسد.

وی همچنین از بخش خصوصی در استان فارس دعوت کرد که در توسعه آزادراه ها و.. سرمایه گذاری کنند و افزود: اگر آزادراه ها در استان فارس درصد کمی را به خود اختصاص داده باید بخش خصوصی را به این حوزه وارد کنیم و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بخش لازم است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از مجری طرح راه آهن نیز خواست که هر ۱۵ روز گزارشی از مسائل و امور را به استاندار ارائه دهد.

در ادامه مراسم نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس نیز بیان کرد: امروز شاهد یکی از پروژه های مهم کشور هستیم.

محمد رضا رضایی تصریح کرد: مسیری است که می تواند شمال به مرکز و جنوب را به هم متصل کند و آسان ترین و کم هزینه ترین مسیر نیز محسوب می شود.

راه آهن شیراز - لار – جهرم - بندر عباس با مشارکت ۸۵ درصدی و سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲ هزار میلیاردی بخش خصوصی، به طول ۶۰۰ کیلومتر و در مدت ۳۶ ماه اجرا خواهد شد.

 

 

    نظرات