تصمیم دولت برای تثبیت وام ۱۰ میلیونی ساخت مسکن روستایی

تصمیم دولت برای تثبیت وام ۱۰ میلیونی ساخت مسکن روستایی

www.BanaNews.irمعادن بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن از ثابت ماندن سقف تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: طبق مصوبه دولت سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش نیافته و در همان حد ۱۰ میلیون تومان باقی خواهد ماند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عزیز الله مهربان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: بر اساس مصوبه دولت که اتفاقاً به بانک مرکزی و بانک‌های عامل نیز ابلاغ شده است، سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی همان ۱۰ میلیون تومان باقی خواهد ماند و افزایش نمی‌یابد.

وی ادامه داد: در سال گذشته استثنائا بر اساس دستور رئیس جمهوری ۴۰۰ هزار مسکن روستایی قرار شد که با اعطای تسهیلات بانکی نوسازی، بازسازی و احداث شود.

این درحالی است که همه ساله ۲۰۰ هزار مسکن روستایی نوسازی می شد.

وی اضافه کرد: از این ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا کنون ۴۲۳ هزار پرونده تشکیل شده است و حدود ۴۰۰ هزار پرونده در بانک‌ها تشکیل شده که ۲۷۰ هزار مورد با بانک‌ها عقد قرار داد شده است.

مهدیان گفت: بانک‌ها ضمانت کرده‌اند این ۱۳۰ هزار مورد باقیمانده را تا پایان تیرماه جاری عقد قرارداد کنند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بانک مسکن گفت: بعد از اینکه ۱۰۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی سال ۸۹ با بانک‌ها عقد قرارداد شد هم سهمیه سال ۹۰ که همانا ۲۰۰ هزار مسکن است و هم سقف تسهیلات مسکن روستایی اعلام و ابلاغ می‌شود.

 

 

    نظرات