بیش از 80 درصد معابر منطقه دو شهرداری قزوین برای معلولان مناسب سازی شده است

بیش از 80 درصد معابر منطقه دو شهرداری قزوین برای معلولان مناسب سازی شده است

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر با اعلام اینکه بیش از 80 درصد معابر این منطقه برای شهروندان به خصوص معلولان و افراد کم توان و ناتوان مناسب سازی شده است، افزود: در این راستا در سال جاری 75 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کانون معلولین توانا با ارائه مشاوره و بازدید میدانی مدیریت شهری را در مناسب سازی معابر یاری می کند و در مناسب سازی معابر علاوه بر تاکید بر موضوع ایمن سازی به موضوعات تردد معلولان توجه ویژه می شود.

فدائی فر افزود: اختصاص خط ویژه برای نابینایان و مناسب سازی معابر برای تردد ویلچر از ویژگی‌های مهم مناسب‌سازی  معابر عمومی است.

وی اضافه کرد: مناسب سازی معابر اصلی پیاده‌راه بوستان ملت، پیاده راه حدفاصل خیام تا پارک ملت، پیاده راه خیابان بوعلی، پیاده راه حدفاصل سه راه عدل تا چهارراه محمدرسول اله، پیاده راه حدفاصل چهارراه فردوسی تا چهارراه خیام، خیابان شهرداری و بلوار مدرس نیز در سال جاری در برنامه کاری این مجموعه قرار داشت.

فدائی‌فر بر اهتمام بیشتر مسئولان ذیربط به بحث مناسب سازی اماکن و معابر برای تردد افراد کم توان و ناتوان و توجه به نیازهای خاص قشر معلول جامعه تاکید کرد و گفت: مناسب‌سازی معابر شهری برای تردد آسان‌تر معلولان ضروری است و شهرداری قزوین در این راستا اقدامات شاخصی انجام داده است.

این مقام مسئول گفت: مناسب‌سازی فضای عمومی برای معلولان، یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود و شهرداری به طور جدی به دنبال این مهم است.

وی اضافه کرد: در صورت مناسب سازی معابر شهری برای رفت و آمد معلولان، بزرگترین انگیزه برای این قشر فراهم می شود که بتوانند در اجتماع حضور پیدا کنند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات