نشست آموزشی استقرار سامانه...

اولین نشست آموزشی استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات با حضور مسئولین امور اداری مناطق و سازمان های شهرداری یزد برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - اولین نشست آموزشی استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات با حضور مسئولین امور اداری مناطق و سازمان های شهرداری یزد برگزار شد

در این نشست به موضوع اهمیت نقش امنیت و اطلاعات در فرآیندهای سرمایه های انسانی پرداخته شد که در توضیحات تکمیلی در زمینه نحوه ایجاد نرم فرم درخواست خدمات و تعریف گردش کار توسط سامانه اینفوپاد (سامانه بومی جهت استقرار ISMS و ITIL ) ارائه شد.

سامانه اینفوپاد شامل ماژول های مدیریت دارایی و ریسک، مدیرین روش های اجرایی و دستورالعمل ها، مدیریت تغییرات و حوادث و سایر موضوعات بوده که در جلسات آموزشی بعدی به ترتیب اهمیت و کاربرد آن برگزار می شود.

ISMS مخفف عبارت Information Security Management System به معنای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات می باشد و استانداردهایی را برای ایمن سازی فضای تبادل اطلاعات در سازمان ها ارائه می دهد.

این استانداردها شامل مجموعه ای از دستورالعمل هاست تا فضای تبادل اطلاعات یک سازمان را با اجرای یک طرح مخصوص به آن سازمان ایمن نماید.

همچنین ITIL کوتاه شده عبارت (IT Infrastructure Library) به معنای کتابخانه ای از بهترین روش ها و شیوه های مدیریت و نظارت بر زیرساخت فناوری اطلاعات است.

هدف ITIL این است که به شما کمک کند تا کیفیت سرویس های IT را به گونه ای بهبود بخشید که منافع مشتریان و منافع مربوط به حوزه کسب و کار، به یک اندازه تامین شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات