بازآفرینی شهری فرصت مناسب برای احیای بافت های ناکارآمد

بازآفرینی شهری فرصت مناسب برای احیای بافت های ناکارآمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، اولین نشست هیات اجرایی ستاد بازآفرینی محلات هدف ساری با حضور لطف الله عباسی معاون فنی عمرانی فرمانداری، محمدحسین قبادی معاون شهرسازی و امور مناطق ، مرتضی بربسته سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری ، نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی مازندران برگزار شد .

در این نشست که به میزبانی شهرداری ساری برگزار شد اینگونه مطرح شد: هدف از تشکیل هیات‌های اجرایی در استانها سرعت بخشیدن به بازآفرینی و نوسازی محله‌های ناکارآمد است که منجر به تامین رفاه و آسایش مردم می‌شود.

در این رویکرد جدید، دستگاه‌ها جداگانه به موضوعات ورود پیدا نمی‌کنند بلکه همه در قالب یک جمع و به عنوان یک تمرین مدیریت واحد شهری ایفای نقش می‌کنند تا شاهد سرعت بخشی در امر نوسازی بافت‌های فرسوده باشیم.

بافت‌های فرسوده و تهدیدهای حول آن همواره از دغدغه‌های مدیران و مسؤولان بوده و سال‌های اخیر با اجرای طرح بازآفرینی شهری گامی بلند در جهت نوسازی این بافت‌ها و رفع آن برداشته شده است.

لطف الله عباسی معاون فرماندار ساری گفت:با اجرای طرح بازآفرینی شهری، فرصت خوبی به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده فراهم می شود، با تجمیع این بافت‌ها و ارائه خدمات می‌توان مشکلات و کمبودهای خدماتی را در این مناطق رفع و پویایی و تحرک را در عمران و رفاه این مناطق رقم زد.

وی افزود:هدف اصلی در اجرای طرح بازآفرینی شهری حفاظت و صیانت از افرادی است که در سکونت گاه‌های نامناسب و ناکارآمد با بافت‌های ضعیف و مشکل دار و فرسوده شهری زندگی می‌کنند و در مواجهه با حوادث طبیعی و غیر طبیعی با خطر روبرو هستند.

عباسی ادامه داد:بازآفرینی تمام نقاط و محدوده های شهر به یکباره امکانپذیر نیست به همین دلیل اختیار لازم به هیات‌های اجرایی استان داده شده است تا در راستای پیشرفت اهداف بازآفرینی با سرعت گام بردارند.

محمد حسین قبادی معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری، اظهار داشت: سیاست اصلی بازآفرینی شهری اجرای برنامه‌های عملیاتی، اجرایی و اقتصادی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد با هدف بهره مندی ساکنان از خدمات مورد نیاز در این مناطق است.

وی افزود: در ساخت و سازها ، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد همواره توقعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم و مسائل حقوقی را باید مد نظر داشت.

مرتضی بربسته سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری ساری، تصریح کرد: شناسایی محلات شهر ساری که می‌توان بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد را در آن آغاز کرد در دستور کار قرار دارد و اینکه تلاش می کنیم تا با ساز و کار مناسب اقدامات نوسازی بافت های فرسوده را سرعت ببخشیم.

وی افزود: بافت‌های فرسوده و ناکارآمد آنطور که باید از خدمات شهری بهره مند نمی‌شوند بر این مبنا این مهم در دستور کار قرار گرفته و تلاش می‌شود ساکنان مناطق از خدمات روبنایی و زیر بنایی مورد نیاز بهره مند شوند.

بنا بر گزارش اعلام شده در این نشست ،مرکز مازندران با 4 هزار و 517 هکتاراز 50 درصد بافت فرسوده و  1700بافت ناکارآمد برخورداراست.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات