از زنده رود حفاظت شود

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که از زنده رود حفاظت شود ، اظهار داشت: در سال آبی جدید میزان بارش نسبت به مشابه سال گذشته 59 درصد و نسبت به متوسط بلندمدت 39 درصد کاهش بارش داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، مهندس حسن ساسانی در کارگروه صیانت از منابع آب با تاکید بر کاهش میزان بارش در حوضه شاخص زاینده رود گفت: میزان ورودی به سد زاینده رود 17 مترمکعب و  میزان خروجی از 82 به 62 مترمکعب برثانیه کاهش یافته است که با اتمام توزیع نوبت اول آب کشاورزی در شرق اصفهان در بامداد چهاردهم خروجی سد مجدداً کاهش می یابد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان جاری شدن مجدد آب را منوط به بارش های جوی در ماه های آتی دانست. وی هم چنین ذخیره مخزن سد زاینده رود را 311 میلیون متر مکعب اعلام کرد.

مهندس ساسانی با تشکر از همکاری و اقدامات موثر دادگستری کل استان اصفهان و نیروهای انتظامی استان در جهت اجازه حکم کلی نسبت به توقیف دستگاههای غیرمجاز حفاری در جهت حفظ و صیانت از منابع آبی حوضه زاینده رود تصریح کرد: در کشور سه رودخانه کرج، جاجرود و کن حفاظت شده هستند که نیاز شرب را تامین می کنند. این در حالی است که زاینده رود آب شرب جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر را تامین می کند و با قرار گرفتن رودخانه زاینده رود در ردیف رودخانه های حفاظت شده و تامین اعتبار ویژه می توان اقدامات موثری از لحاظ کیفی برای صیانت از منابع آبی در فلات مرکزی ایران انجام داد.

در ادامه، دکتر محمدرضا قنبری، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان با تشکر از زحمات شرکت آب منطقه ای اصفهان در ارائه گزارش جامع و مستدل حوضه آبریز زاینده رود اظهار داشت: تمام دستگاه ها و سازمانها نسبت به کالای باارزش آب مسئول هستند و تشکیل کارگروه صیانت از منابع آب نباید محدود به اعضا شود و همکاری سایر دستگاه ها را می طلبد.

وی افزود: با اینکه وظیفه دستگاه قضایی مقابله ای است اما معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان اصفهان مبنا را بر حفظ و صیانت از منابع آبی قرار داده است و در این راه در همکاری و تعامل سازنده با تمام دستگاه ها نسبت به منابع آبی حساس خواهد بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان با اشاره به حفر چاه های غیرمجاز در استان اصفهان گفت: با توجه به اهمیت وضعیت معیشت کشاورزان انتظار می رود که با حمایت دولت کنتورهای هوشمند در اختیار کشاورزان قرار بگیرد.

وی افزود: اداره کل دادگستری با پشتیبانی از شرکت آب منطقه ای با تخلفات برخورد خواهد کرد و با فرهنگ سازی مجازات تکمیلی در دادگستری شهرستان ها در حفظ و صیانت منابع آب می کوشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات