توافق ایران و تاجیکستان برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی دو طرف/ آغاز دور جدیدی از بورس تحصیلی برای دانشجویان تاجیکستانی

توافق ایران و تاجیکستان برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی دو طرف/ آغاز دور جدیدی از بورس تحصیلی برای دانشجویان تاجیکستانی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در مراسم شب زبان فارسی_تاجیکی و رونمایی از کتاب "زبان ملت، هستی ملت" (تالیف امامعلی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان) طی سخنانی با اشاره به اینکه از دو دهه پیش در زمینه آب و محیط زیست به عنوان کارگزار دولت جمهوری اسلامی ایران و یا همکار مجموعه‌های مختلف سازمان ملل با مسئولان و مردم تاجیکستان همکاری داشته است، عنوان کرد: امروز نیز به عنوان رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تاجیکستان توافقات خوبی با مقامات تاجیکی به منظور توسعه روابط اقتصادی دو کشور داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه این هفته کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تاجیکستان در تهران برگزار شده است، گفت: در سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک توافقات ارزشمندی در جهت توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی به دست آمده است.

وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک نیز با سفر رئیس‌جمهور تاجیکستان به ایران زمینه توسعه این روابط و همچنین شروع فعالیت‌های جدید در جهت توسعه بیش از پیش مسائل اقتصادی فراهم شود.

اردکانیان ادامه داد: امروز نیز با وزیر آب و انرژی تاجیکستان به عنوان رییس تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور توافق کرده‌ایم از ظرفیت‌های علمی موجود استفاده بهينه شود و دوره‌های آموزشی و تربیتی مشترک به همراه تبادل نیروهای تخصصی و علمی در دستور کار قرار بگیرد.

وزیر نیرو افزود: برای شروع فعالیت‌های مرتبط با این زمینه نیز مقرر شده است تا دوره جدیدی از بورس تحصیلی برای دانشجویان و علاقه‌مندان تاجیکستانی به منظور استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی در ایران فراهم شود.

اردکانیان با اشاره به اینکه فردا میزبان وزرا و مقامات ارشد 15 کشور منطقه به منظور برگزاری دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری هستیم، ادامه داد: این اجلاس فرصت مناسبی است تا با برنامه‌ریزی میان مدت بتوانیم زمینه‌های همکاری بیشتری را در بخش آب و محیط زیست میان کشورهای منطقه فراهم کنیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات