پایان پرونده شکارچیان آهو در سرخس :۵۰۶ میلیون ریال جریمه نقدی ،۳۸ ماه حبس تعلیقی و  ۱۶ ماه حبس تعزیری

پایان پرونده شکارچیان آهو در سرخس :۵۰۶ میلیون ریال جریمه نقدی ،۳۸ ماه حبس تعلیقی و ۱۶ ماه حبس تعزیری

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی دراین باره اظهار داشت: با پیگیری های یگان حفاظت محیط زیست استان و ماموران سرخس این دو متخلف که با همراهی ماموران پاسگاه انتظامی مزداوند دستگیر شده بودند، بعد از معرفی به مراجع قضایی به اتهام شکار غیرمجاز ۴ راس آهو ، یک راس قوچ وحشی و دو سر خرگوش محکوم شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پرونده سنگین این متخلفان بدلیل از بین بردن پنج راس آهو در استانی که به نام مبارک ضامن آهو متبرک است یکی از دلخراش ترین پرونده های شکارو صید بود گفت:این پرونده پس از دوسال پیگیری با حکم قاضی مربوطه به پایان رسید.

وی افزود:یکی از متخلفین که متهم به شکار غیر مجاز سه راس آهو، یک راس قوچ، دو سر خرگوش و نگهداری و حمل اسلحه غیر قانونی بود، به تحمل ۳۰ماه حبس با ۵سال تعلیق و ۱۲ماه حبس تعزیری و متهم شکار یک راس آهو به مجازات حبس به مدت ۸ماه با ۵سال تعلیق و ۴ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از برخورد قاطعانه دستگاه قضایی شهرستان با متخلفین شکار و صید گفت: متخلفین مبلغ پانصد و شش میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست را بابت شکار غیرمجاز ۴ راس آهو ، یک راس قوچ وحشی و دو سرخرگوش به حساب درآمد جرائم و خسارات زیست محیطی واریز کردند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات