صدور حكم قضايي براي  متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز

صدور حكم قضايي براي متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز


سرپرست اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نطنز گفت : براي متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس به اتهام نگهداري و حمل اسلحه و مهمات غير مجاز و شكار يك راس بز وحشي حكم قضايي صادر شد .

به گزارش«پارما» عليرضا غلامي دراين باره گفت: دادگاه كيفري نطنز به استناد بند ب ماده 12 و 14 قانون شكار و صيد مصوب 1346با اصلاحات بعدي متهم را به تحمل يك سال و نيم حبس تعزيري و ضبط اسلحه و ادوات شكار به نفع دولت محكوم كرد .

وي خاطر نشان كرد : بر اساس (( قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات عير مجاز )) نگهداري و حمل سلاح شكاري قاچاق جرم محسوب گرديده و در راستاي ماده 18 قانون مذكور اسلحه و مهمات غير مجاز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح) ضبط مي گردد . و همچنين طبق بند ب ماده 12 قانون شكار و صيد ، شكار غير مجاز جانوران وحشي جرم محسوب شده و مستوجب مجازات مي باشد.

منطقه حفاظت شده كركس با وسعت بيش از 114 هزار هكتار به محدوده اي از منابع طبيعي كشور اعم از جنگل و مرتع و دشت و آب و كوهستان اطلاق مي شود كه از لحاظ ضرورت حفظ و تكثير نسل جانوران وحشي يا حفظ يا احيا رستنيها و وضع طبيعي آن داراي اهميت خاصي بوده و تحت حفاظت قرار مي گيرد .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات