شهروندان یاریگر شهرداری در زمان بارش ها باشند/آمادگی کامل شهرداری ارومیه برای بارش های روزانه 80 میلیمتری

شهردار ارومیه  نریختن زباله و نخاله های ساختمانی در مقابل جوب های آب و کانال های شهری در فصل بارش ها  توسط شهروندان را  توصیه و بر آن تاکید کرد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  محمد حضرت پور صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با تبریک 16 آذر ماه روز دانشجو با بیان اینکه دانشجویان علم داران فرهنگی جامعه هستند، بیان کرد:  دشمنان بیرونی و خارج از مرز همواره در تلاشند ارتباط  بین جامعه و دانشگاه و حاکمیت را از بین ببرند و از آنجایی که دانشجویان بیشترین تاثیر گذاری را در جامعه دارند عموما تمام سرمایه گذاری ها را بر روی دانشجویان انجام می دهند .

وی ابراز امیدوای کرد که جوانان این مرزو بوم  و جوانان تحت عنوان دانشجو به عنوان حافظان امنیت  و پیام رسان  انقلاب اسلامی با آگاهی نقشه های شوم دشمنان را خنثی کنند و هیچ وقت نگذارند در تله دشمنان بیافتند .

شهردار ارومیه با بیان اینکه نباید بی اعتمادی را درجامعه حاکم کرد، عنوان کرد:  دشمنان  تلاششان در طول تاریخ بر این امر معطوف شده  که فضای بی اعتمادی را در جامعه ایجاد کنند و دشمنان  خیرخواه ما نیستند و دشمنان دنبال منافع خود هستند و باید با آگاهی این توطئه های دشمنان را خنثی کرد .

شهردار ارومیه در ادامه با اشاره به ساماندهی آب های سطحی در زمان بارش ها بیان کرد:  تمام تلاش مدیریت شهری و بنده به عنوان شهردار ارومیه طی این سال ها بر ساماندهی آب های سطحی معطوف شده است و در این خصوص و طی هشت سال گذشته 60 میلیاد تومان در حوزه کانال سازی و توسعه کانال های داخل شهری جهت هدایت آب های سطحی هزینه شده است .

وی  با بیان این که تمام اقدامات صورت گرفته  شده بر اساس مطالعات برای بارش ها به میزان 60 میلی متر جوابگو است و مشکلی را ایجاد نمی کند، اظهار کرد:  در سایه این اقدمات اجرایی جهت هدایت آب های سطحی ، نگرانی از بابت گرفتگی معابرو   ورود آب به داخل منازل حتی با بارندگی های 60 میلی متر و بیشتر از آن در 24 ساعت  وجود نخواهد داشت .

شهردار ارومیه با یادآوری اینکه در صورت وجود 80 میلی متر بارندگی در طی 24 ساعت محلی برای نگرانی شهروندان در سطح شهر وجود ندارد،  اظهار کرد:  دلیل این مهم این است که در طول چند سال گذشته تمام تلاش مدیریت شهری این است که آب های سطحی داخل شهری به شهر چایی  و یا از طریق  کانال های آب بر به خارج از شهر هدایت شود .

وی با اشاره به مقوله لایروبی ، بیان کرد: امسال سازمان آب منطقه ای استان بیشتر نهرها، رودخانه ها  و کانال های آبر  را لایروبی کرده است  که در سایه این لایروبی ها  حتی نگرانی برای روستاهای پایین دست وجود ندارد و بخشی از محدوده های داخل شهری چون رودخانه شهر چایی را مدیریت شهری  لایروبی کرده است .

شهردار ارومیه  با بیان اینکه شهروندان یاریگر شهرداری در زمان بارش ها باشند  از آنها درخواست کرد که در کنار این اقدامات اجرایی به منظور پیشگیری از آب گرفتگی معابر، نریختن زباله و نخاله های ساختمانی در مقابل جوب های آب و کانال های شهری  را رعایت کنند تا مشکلی در زمان بارش صورت نگیرد مگر اینکه میزان بارندگی بیشتر و 100 میلی متر در یک ساعت باشد و آن یک بحران است، اگرچه مدیریت شهری ارومیه در زمان  بحران هم در آماده باش کامل است .

وی با اشاره به آغاز بارش های پاییزی از شب گذشته، عنوان کرد:  نیروهای و ماشین آلات شهرداری ارومیه  بر اساس اعلام های هواشناسی از 48 ساعت گذشته در آماده باش کامل  بودند تا وجود هر نوع مشکل  درسطح شهر را کنترل و مدیریت کنند .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات