فراخوان دومین دوره جشنواره داستان آب در سطح ملی منتشر شد

فراخوان دومین دوره جشنواره ملی داستانی "آب" منتشر شد.

سلمان باهنر، دبیر هنری جشنواره داستان "آب" شانزدهم آذر ماه ، با اعلام این خبر اظهار کرد: دومین دوره جشنواره ملی داستان "آب"با همکاری انجمن های ادبی ، نویسندگان و شرکت آب منطقه ای اصفهان برگزارمی شود . نویسنده ی مجموعه داستان "سی وسه پل چهار و نیم اکتاو" با تأکید بر این که هدف این جشنواره ایجاد مفهومی برای بازنمایی تصویر وضعیت منابع آب ایران در قالبی ادبی است ، ادامه داد: این جشنواره در دو بخش داستان و نزدیک داستان ( روایت و زندگی نگاره ) ، برگزار می شود . باهنر تصریح نمود : در آثار ارسالی ، آب باید نقشی محوری داشته باشد، به این معنا که داستان با مؤلفه های وضعیت منابع آب و نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان گره خورده باشد.

وی در خصوص شرایط ارسال آثار به این جشنواره توضیح داد این جشنواره محدودیتی برای داستان‌هایی که پیش از این کسب رتبه کرده یا در مجلات چاپ شده باشند ندارد و تنها محدودیتِ این جشنواره ممنوعیت ارسال آثاری است که در کتابی چاپ شده باشند و یا به هر نحوی مشمولِ حقوق ناشر باشند.

باهنر افزود : هر شرکت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت هر تعداد داستان و روایت که دربرگیرنده‌ی مضامین و اهداف محتوائی جشنواره باشد ارسال نماید .

دبیر هنری نخستین جشنواره ملی داستان "آب" درباره نحوه ی ارسال آثار گفت : شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند تا آخرین ساعت آخرین روزِ سال 1398 آثار خود را در سایت جشنواره در بخش نخستین جشنواره داستانی آب به آدرس " www.esrw.ir "  بارگذاری نمایند .

باهنر با اشاره به این که همه مراحل جشنواره به صورت برخط انجام می شود ، تصریح کرد: در پایان جوایز به نفرات برتر هر بخش و به تفکیک جایزه در سه بخش حرفه ای ، آماتور و کودک و نوجوان اهداء خواهد شد.

وی افزود: آئین اختتامیه این جشنواره با همکاری انجمن های ادبی ، نویسندگان و شرکت آب منطقه ای اصفهان در تیر ماه سال 1399 برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره ملی داستان " آب" زمستان سال گذشته با فراخوان علاقه مندان، نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور در استان اصفهان کلید خورد که در مجموع ۴۶۱ نفر از ۳۰ استان کشور آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند. 20 اثر برگزیده نخستین جشنواره ملی داستان آب در قالب کتاب "روبه روی پل خواجو " چاپ و منتشر شد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات