برگزاری همایش منطقه ای حفاظت ساختمان ها در برابر حریق و نمایشگاه تخصصی جانبی آن


برگزاری همایش منطقه ای حفاظت ساختمان ها در برابر حریق و نمایشگاه تخصصی جانبی آن

دومین همایش منطقه‌ای حفاظت ساختمان ها در برابر حریق با رویکرد ساختمان های بلند مرتبه و نمایشگاه تخصصی تجهیزات اطفاء حریق و ماشین آلات آتش نشانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر مشهد آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، در این همایش که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان، جمعی از مسئولان آتش نشانی های کشور و بیش از ۵۰۰ نفر از کارشناسان حوزه نظام مهندسی و آتش نشانی آغاز به کار کرد،  معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با توجه به تراکم جمعیتی که در کلان شهرها داریم موضوع تاب آوری شهر ها بسیار مهم است و ما نیاز به اقلام و تجهیزاتی داریم که بتواند مقاومت ساختمان هایمان را در برابر حریق افزایش دهد. برگزاری چنین همایش ها و نمایشگاه های جانبی می تواند فرصت مغتنمی باشد تا شرکت‌های پیشرو در این عرصه اقدام به عرضه محصولات خودشان کنند.
محمد شکرچی‌زاده افزود: خوشبختانه سال به سال این حرکت رو به جلو است و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به محصولاتی که مقاومت ساختمان ها در برابر حریق را افزایش دهد، گواهینامه فنی اعطاء می کند.
وی با اشاره به اینکه شهر مشهد مقدس در حوزه آتش نشانی از نظر نیروی انسانی و تنوع امکانات در کشور پیشگام است افزود: خوشبختانه در حوزه افزایش ایمنی در برابر آتش سوزی در مشهد اقدامات ستودنی انجام شده است و مجموعه مدیریت شهری شامل، شهرداری، نظام مهندسی ساختمان، آتش نشانی و مجموعه راه و شهرسازی همگام با هم هستند که این تعامل بسیار سازنده است .
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به رونمایی از خودرو اطفاء حریق ویژه معابر کوچک و بافت های متراکم شهری در نمایشگاه جنبی این همایش ابراز امیدواری کرد: این خودرو پس از انجام تست های نهایی در سایر استان‌های دیگر کشورمان هم مورد استفاده آتش نشانی ها قرار بگیرد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات