سومین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی مغان برگزار...

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی مغان با حضور فرماندار، مدیر منابع آب مغان و سایر اعضای جلسه، شانزدهم آذرماه در محل فرمانداری اصلاندوز برگزار گردید.

فرماندار اصلاندوز در ابتدای جلسه ضمن اشاره به نقش بسزای آب در آبادانی منطقه و تشکر از اقدامات مثبت شرکت آب منطقه ای اردبیل در شهرستان اصلاندوز خواستار همکاری سایر اعضای جلسه در امر خطیر حفاظت و صیانت از منابع آبی را شد.

در ادامه مدیر منابع آب مغان گزارش مبسوطی از وضعیت عمومی شبکه آبیاری و آبهای قابل دسترس در سدهای بالا دست برای اعضای جلسه ارائه نمود.

مهندس احمدنژاد از لاینیگ و بازسازی اساسی ۴۰۰ متر از کانال پمپاژ یک، لایروبی آکادوک قوریچای که نقش اساسی در انتقال سیلابهای احتمالی و روان آبهای حاصل از بارندگی بالادست را از زیر کانال اصلی مغان و انتقال به رودخانه ارس دارد، خبر داد و گفت: لایروبی اساسی رسوبات کانال آبگیر پمپاژ یک و پمپاژ ۵ متر مکعبی خداآفرین حدود ۲۰۰۰متر مکعب، سرویس و تعمیر حدود سه دستگاه از دریچه های آبگیر سد میل و مغان و اصلاح و بازسازی روشنایی سد میل و مغان از دیگر اقدامات انجام یافته است.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب مغان سپس از مدیریت جهاد کشاورزی و سایر اعضای ذی ربط خواستار رعایت الگوی کشت تعریف شده در ناحیه عمرانی اول خداآفرین را خواستار شد.

در پایان جلسه مقرر گردید ضمن اطلاع رسانی از طریق جهاد کشاورزی اقدامات بازدارنده از اجاره دادن اراضی ناحیه عمرانی اول خداآفرین برای زراعت خارج از الگوی کشت انجام گردد .

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات