دیدار اعضای هیات مدیره و هیات رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با شهردار کلانشهر تبریز#

به گزارش روابط عمومی سازمان اعضای هیات رئیسه جدید و هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با شهردارکلانشهرتبریز دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار مهندس بابایی رئیس سازمان، از خدمات مهندس علی طوماری در طول دوران تصدی ریاست سازمان قدردانی و از بابت حمایت های شهردار کلانشهر تبریز در خصوص تشکیل جلسات و تصویب مصوبات در هیات چهار نفره استان تقدیر و تشکر کردند.

رئیس سازمان در ادامه در خصوص وضعیت جاری سازمان و آمار مربوط به سازمان گزارشی ارائه دادند. رئیس سازمان در خصوص رویکرد هیات مدیره در بخش اول، تعاملات با پیشکسوتان سازمان و روسای قبلی سازمان که در اولین جلسه هیات مدیره تصویب شد جلسات مکرر با اعضای هیات مدیره خواهند داشت و از تجربیات ایشان در همه زمینه ها استفاده خواهد شد. شفاف سازی بر عملکرد مالی و غیر مالی بطور جد مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. رئیس سازمان در ادامه از حذف کاغذی و اقدامات فیمابین بصورت مکانیزه خبر داده از کاهش مراجعات حضوری ارباب رجوع به سازمان اشاره کرد و در نهایت این اقدامات در قالب سامانه ECE که منجر به روانسازی و ضرورت چابکسازی در عملیات اداری که منجر به رضایتمندی اعضا و مالکین محترم خواهد شد. رئیس سازمان در رابطه با ضرورت استفاده ازخدمات مجریان ذیصلاح در پروژه ها مطابق با مقررات ملی ساختمان تاکید و خواستار حمایت شهردار محترم در موضوع مذکور شد. مهندس طوماری عضو هیات مدیره سازمان ضمن سلام و تجدید دیدار و آرزوی توفیق روز افزون به اعضای هیات رئیسه جدید، بیان نمود که تجارب ده سال گذشته خود را که از مجموعه داشته در اختیار هیات مدیره و هیات رئیسه گذاشته تا بتوانم قدمهای مثبتی داشته باشم. مهندس طوماری در رابطه با بالکن های مازاد بر 70 درصد که 30 درصد از پرونده های سازمان را تشکیل می دهد اشاره کرد و افزود تا از طریق مراجع قانونی این مورد حل و فصل بشود. در ادامه این دیدار خانم دکتر باقری نایب رئیس اول سازمان دررابطه با برچسب انرژی ساختمان که در سطح استان کارهای مقدماتی انجام گرفته و آماده عملیاتی شدن هست بصورت پایلوت در منطقه ای از شهرداری با همکاری سازمان در این زمینه اجرایی بشود و ایشان همچنین خواستار  تشکیل جلسه در خصوص بررسی مغایرتهای طرح تفصیلی در تبریز شد.

دکتر کاشانی یکی دیگر از اعضای هیات مدیره در رابطه با  کنترل آسانسورها که در نظام مهندسی در دوسال گذشته اقداماتی انجام گرفته و بستر فراهم شده خواستار حمایت در هیات چهار نفره استان شد.

دکتر نوری خرانه دار سازمان در رابطه با افزایش تعرفه خدمات مهندسی در هیات چهار نفره اشاره کرد که مورد توجه و عنایت ویژه قرار داده شود. ایشان ضمن اشاره به اهداف شهرداری در توسعه شهر تبریز در رابطه با چیدمان شهرک ها و نحوه تقسیم بندی قطعات با توجه به گسل شمال تبریز و زلزله غالبی که آنرا ایجاد می کند مورد مطالعه قرار داده شود. آقای دکتر علیلو یکی دیگر از اعضای هیات مدیره نیز افزود قبل از اینکه کسر سهمیه و کنترل آن در سازمان انجام نشده باشد هیچ تفکیکی به اداره ثبت ارجاع داده نشود. دکتر ریحانی دبیر هیات رئیسه در بحث ترافیک شهری با یکسری راهکارهای ساده در ورود و خروج پارکینگ از عواقب بعد از احداث ساخت و ساز میتوان جلوگیری کرده و در هیات چهار نفره لااقل برای گروههای ساختمانی «ج ، د» مورد بررسی و مطالعه قرار بگیرد.

شهردار محترم کلانشهرتبریز ضمن خوش آمد گوئی به اعضای هیات مدیره و تبریک به هیات رئیسه جدید و تشکر از زحمات هیات رئیسه قبلی به همدلی و همراهی اعضای هیات مدیره در راستای رضایتمندی اعضا اشاره کرده و ایجاد تعامل بین مهندسین و مردم مورد توجه قرار گرفته و در راستای ارتقای جایگاه نظام مهندسی گامهای اساسی برداشت.شهردار تبریز از صدور دو مرحله ای پروانه ساختمانی خبر داد و در راستای مدیریت شهری انتظار می رود نظام مهندسی بعنوان اتاق فکری برای شهرداری کلانشهر تبریز عمل نماید.  شهردار محترم تبریز همچنین در رابطه با کیفیت ساختمانها و ساخت و ساز و رعایت مقررات ملی ساختمان در راستای احقاق حقوق مهندسین و فرهنگ سازی  در این زمینه پرداختند و به ضرورت ارتقا جایگاه نظام مهندسی با عمل به مسئولیت های قانونی مندرج در قانون توسط هیات مدیره تاکید نمودند.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی یک انجمن در شهر تبریز می باشد

   نظرات