رییس سازمان مدیریت بحران کشور: روند بازسازی در مناطق سیل‌زده خوزستان خوب پیش می‌رود

رییس سازمان مدیریت بحران کشور: روند بازسازی در مناطق سیل‌زده خوزستان خوب پیش می‌رود

رییس سازمان مدیریت بحران کشور روند بازسازی در مناطق سیل‌زده خوزستان را خوب ارزیابی کرد و گفت: مشکل مالی در بخش تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای مناطق سیل‌زده وجود ندارد.

اسماعیل نجار روز دوشنبه در حاشیه سفر به روستاهای سیل زده بخش شاوور شوش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی و مسوولان در سیل امسال پای کار بودند اظهار داشت: با توجه به گستردگی میزان سیل در خوزستان و خسارت‌های وارد شده به واحدهای مسکونی، مزارع و زیرساخت‌ها، ارزیابی ما از روند بازسازی و نوسازی خوب است.

وی با بیان اینکه مردم روستاهای سیل‌زده تاکنون از روند بازسازی رضایت دارند، افزود: امیدواریم با این روند بتوانیم تا پایان سال جاری نوسازی همه واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و مدارس را به اتمام برسانیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر این که هیچ مشکلی در ارایه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در ۲ بخش کشاورزی و مسکن وجود ندارد، بیان کرد: نقدینگی لازم تامین شده و در اختیار دستگاه‌های اجرایی مربوطه از جمله جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و… قرار داده شده است.

محدودیت مالی دولت برای زیرساخت‌های آسیب‌دیده از سیل

نجار تصریح کرد: تنها در بحث زیرساخت‌ها با توجه به محدودیت‌های مالی دولت، باید با حساب و کتاب بیشتری کار پیش برود و طرح‌ها تعریف شود، البته در این حوزه طرح‌های ضروری در اولویت اتمام قرار گرفته و بخشی از طرح‌ها نیز با کمک خیران و بانک‌ها مثل احداث مدارس ۶ کلاسه در دست انجام است.

وی ادامه داد: از روزهای ابتدایی سیل تلاش شد با ایجاد مسکن اضطراری و فراهم کردن اجاره‌بها کسانی که مسکن‌ آن‌ها قابل سکونت نبود سریعا استقرار یابند و بسته‌های لوازم خانگی به منازلی که تنها آب وارد آنها شده بود داده شد.

وی بیان کرد: درمجموع تمام تلاش ما این است در دوره‌های زمانی مختلف با بازدید از مناطق سیل‌زده مشکلات را از نزدیک بررسی  و برطرف کنیم.

نجار با تشکر از تلاش و صبر مردم در مناطق سیل‌زده افزود: تمام امکانات و توان خود را برای رفع مشکلات مردم سیل‌زده به کار گرفته‌ایم.

معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور شامگاه شنبه وارد خوزستان شد، وی روز شنبه پس از حضور در آیین تحویل ۱۸خودروی شستشوی معابر و بهره‌برداری از مرکز سیار فرماندهی مدیریت بحران خوزستان به شهرسیتان شوشتر رفت و از آخرین وضعیت روند بازسازی منازل سیل‌زده روستاهای شعیبیه شوشتر بازدید کرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز دوشنبه به شهرستان شوش رفت و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شوش و زیارت دانیال نبی از منازل و مدارس آسیب‌دیده در روستاهای بخش شاوور بازدید کرد و پس از آن از اهواز به تهران رفت.

سیل بهار امسال در حوضه‌های کرخه، کارون و دز ۲۱ شهرستان را دچار آبگرفتگی کرد که دراثر این سیلاب ۱۳۳ روستا به زیر آب رفت و ۳۷۴ روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شدند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات