برنامه اي قابل اجرا با كمترين انحراف از بودجه مصوب نوشته شود

برنامه اي قابل اجرا با كمترين انحراف از بودجه مصوب نوشته شود

به گزارش روابط عمومی شوراي اسلامي شهر ساری در اين جلسه كه با حضور شمشيربند رئيس و زليكاني نائب رئيس شورا ، يوسفي رئيس كميسيون برنامه و بودجه و قاسمي عضو شوراي شهر در شهرداري تشكيل شد ، رئيس شورا در سخناني با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه های نیمه کاره در اولویت برنامه های شهرداری قرارگیرد، تصریح کرد: البته پروژه هایی که ضرورت شهر و شهروندان است نیز در برنامه هاي شهرداری گنجانده شود.

شمشیربند علم مدیریت، تجربه کاری، تخصص، قدرت بیان و پیگیری را از خصیصه های یک مدیر توانمند نام برد و اظهار داشت: مدیران شهرداری با تکیه بر این اصول، برنامه ها و اهداف تبین شده را عملیاتی کنند و به مردم خدمت نمایند.

شمشيربند : برنامه پيوست بودجه بايد شفاف و قابل اجرا باشد

وی با بیان اینکه مدیران سازمان ها و شهرداران مناطق در بودجه نویسی بايد برنامه روشن و قابل اجرا ارائه کنند، افزود: برنامه ریزی های عملیاتی مي بايست شامل فعالیت ها و گام های ویژه جهت رسیدن به اهداف تعیین شده مدیریت شهری باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری با یادآوری اینکه پروژه های فرهنگی و عمرانی شهرداری ساری در سال های اخیر رو به رشد بوده است،گفت: انتظار می رود در این دوره از مدیریت شهرداری میزان پروژه ها افزایش یافته و پروژه های بیشتری در برنامه ها پیش بینی شود.

شمشیربند به تجارب مدیریتی شهردار ساری اشاره کرد و مدیران جوان سازمان های تابعه و شهرداران مناطق را نیز در زمره مدیران متعهد و با انگیزه برشمرد و افزود: در شرایط فعلی انتظار می رود مدیران پای کار آمده و با همراهی شورای اسلامی، شهری زیباتر برای شهروندان مرکز استان بسازند.

زليكاني : بودجه سال 99 شهرداري انقباضي بسته شود

در ادامه اين جلسه نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری نيز بر لزوم تدوین لایحه بودجه سال آتي شهرداري با رویکرد انقباضی تاکید کرد.

علی اکبر زلیکانی با بیان اینکه بودجه ادامه حیات مجموعه شهرداری و توسعه شهری است، اظهار کرد: حوزه درآمدی شهرداری لایه های پنهان زیادی دارد که نیاز به شناسایی است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداریها برای درآمد پایدار سرمایه گذاری کنند، افزود: تنها 13درصد از منابع درآمدی ما از منابع درآمد پایدار است.

زلیکانی با بیان اینکه در تعریف پروژه ها بایستی شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل کنیم،گفت: فرصت های سرمایه گذاری مرکز استان باید با دقت شناسایی و در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.

وی به پروژه ادامه فاز دوم بوستان ملل اشاره کرد و ارزش افزوده و ثروت آوری را از مزیت های این پروژه برشمرد و افزود: اتمام این پروژه درآمد بسیار بالایی را برای شهر به ارمغان می آورد.

زلیکانی " طرح جامع یکپارچه سازی مدیریت شهری " را مورد توجه قرار داد و آن را لازمه پیشرفت فعالیت های شهرداری دانست و تصریح کرد: شهرداری ها با کسب درآمد پایدار دغدغه کمتری برای پیشبرد برنامه های خود خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه وفاق و همدلی راهگشای بسیاری از مشکلات است، یادآور شد: هرگاه مطالبه گری پیوسته و جمعی اتفاق افتد؛ تحقق منابع نیز آسان تر می شود.

نائب رئيس شوراي اسلامي ساري گفت : سازمان های تابعه شهرداری باید برای خود منابع تعریف کنند زیرا این ظرفیت در سازمان ها وجود دارد.

یوسفی:درآمد زا کردن سازمانها از شاخصه های بودجه سال آینده شهرداری ساری است

رئیس کميسیون بودجه شورای اسلامی شهر ساری هم با بيان اينكه جلسه با دو راهکار نقش درآمد صددرصدی تا پایان سال و منابع جدیدی که سازمان ها و شهرداری های مناطق باید پیش بینی کنند ،برگزار شده ،اظهارکرد: اقتصاد شهرداری تابع اقتصاد کشور است و وضعیت کشور نیز بلحاظ درآمدی مطلوب نیست.

وی یادآور شد : درآمدهایی که از سازمان ها و نهادهای دیگر برای شهرداری دریافت می شد، اکنون فراهم نیست . در چنین شرایطی نیازمند جایگزینی درآمد هستیم که آن هم همت و تلاش شما مدیران را می طلبد.

رئیس کمسیون بودجه شورای شهر ساری گفت : شورا در جهت تحقق درآمد، شهرداری را همراهی خواهد کرد.

قاسمي : بودجه اي ببنديم كه به تحقق آن مطمئن باشيم

عضو شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر اینکه  باید تلاش کنیم در فرآیند بودجه نویسی کمترین انحراف را داشته باشیم، افزود: بودجه نویسی می بایست بر اساس فعالیت باشد؛ تا فعالیت ها را دسته بندی نکنیم ، نمی توانیم بودجه صحیح ببندیم.

قاسم قاسمی با اشاره به در پیش بودن تدوین لایحه بودجه سال آینده شهرداری ساری گفت : فرآیند بودجه نویسی فرآیندی سالانه است و اکنون در فصل بودجه نویسی باید تلاشمان افزون تر شود.

وي یادآور شد: منابع درآمدی فراوانی در مرکز استان داریم که می توانیم از آنها در جهت بهبود و تسریع توسعه شهری استفاده کنیم.

عضو شوراي شهر ساري با تاکید بر لزوم تدوين برنامه واحد جهت بودجه نویسی، ادامه داد: باید بودجه ای ببندیم که اطمینان داشته باشیم تحقق پیدا می کند.

شهردار ساري : بودجه سال آتي شهرداري معطوف به ارائه خدمات بهينه به شهروندان است

عباس رجبی در اين جلسه با تاکید بر لزوم ارائه خدمات بهینه به شهروندان، اظهار کرد: شهرداری نهادی خدماتی اجتماعی محسوب می شود و همه مدیران شهرداری باید با تلاش خود، شرایط زیست شهری مطلوب برای شهروندان را تسهیل نمایند.

وی با بیان اینکه ایجاد درآمد پایدار می تواند بار فشارهای اقتصادی جامعه را کاهش دهد، تاکید کرد: رؤسای سازمان ها در جهت ایجاد و افزایش سرانه درآمد تلاش کنند تا به استقلال مالی مطلوب برسند.

شهردار ساری با اشاره به ضرورت ایجاد درآمدهای پایدار ، شهرداران مناطق و رؤسای سازمان ها را موظف به ایجاد منابع درآمدی نموده و خاطرنشان کرد: نتیجه حصول درآمد پایدار، رضایت شهروندان و سرعت بخشیدن به روند توسعه و عمران شهری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه، سازمان های تابعه شهرداری برای خود منابع درآمدی تعریف کنند، ادامه داد: رؤسای سازمان ها،  ظرفیت ها و توانمندی های سازمان متبوع خود را شناسایی و در صدد تعریف درآمد پایدار باشند.

رجبی پرداخت بموقع حقوق کارکنان و کارگران پرتلاش شهرداری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: کارهای عمرانی و خدماتی و همچنین اتمام پروژه های نیمه تمام شهری از دیگر اولویت های این نهاد خدمات رسان است.

شهردار مرکز استان در بخشی دیگر از سخنانش تاکید کرد: شهرداران مناطق و رؤسای سازمان ها، از رهنمودهای اعضای شورای اسلامی شهر در جهت پیشرفت و توسعه ساری و نیز کسب رضایتمندی شهروندان بهره گیرند.

وی یادآور شد: مدیران سابق از تجربیات با ارزشی بهره مند بودند؛ مدیران فعلی با استفاده از تجربه آنان و انگیزه جوانی که در خود دارند در جهت خدمات رسانی به شهروندان تلاش کنند.

رجبی، مشارکت شهروندان در کنار همکاری و تلاش مدیران شهرداری را لازمه توسعه هدفمند دانست و تصریح کرد: تلفیق این دو مولفه و تعامل دو سویه منجر به ايجاد شهری آباد می شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات