اجرای 14 طرح در استان کرمان در قالب پویش (الف-ب-ایران)

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما از اجرای 14 طرح با حدود 40 پروژه در راستای اجرای طرحهای پویش "الف- ب- ایران" وزارت نیرو در استان کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس رشیدی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز استان کرمان ضمن اشاره به اجرای 14 طرح در استان کرمان خاطرنشان کرد: از این تعداد، 4 سد در حال بهره برداری و 2 سد (سد قدرونی و سد شهیدان امیرتیموری) در حال اجرا می باشد. وی ادامه داد: سدهای در حال بهره برداری در حال حاضر حدود 300 میلیون مترمکعب ظرفیت دارند.

مدیرعامل آب منطقه ای در خصوص طرح ساماندهی رودخانه ها و انسداد چاههای غیرمجاز و نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاههای دارای پروانه گفت: بیش از 12 هزار کیلومتر رودخانه در سطح استان وجود دارد که حدود 120 کیلومتر لایروبی این رودخانه ها انجام شده است و در 23 شهرستان استان همچنان در حال اجرا می باشد وی در راستای اجرای طرح تعادل بخشی آبهای زیرزمینی، بر پرومسلوب المنفعه نمودن چاههای غیرمجاز و نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاههای دارای پروانه در سطح استان تأکید نمود.

مهندس رشیدی همچنین در گفتگوی تلفنی با واحد خبر صدا و سیمای مرکز کرمان به سامانه آبرسانی از سد شهیدان امیرتیموری (صفارود) به کرمان، 77 کیلومتر خط انتقال، تصفیه خانه آب کرمان، 38 کیلومتر تونل و طرح آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات اشاره کرد و گفت: در صورت تأمین اعتبار لازم این طرحها در سال 99 به بهره برداری خواهند رسید. وی تأکید کرد تمامی این طرحها و پروژه ها با سرعت در حال اجرا می باشند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمان

    شركت آب منطقه‌ای كرمان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات