27 پروژه صنعت آب و برق استان کردستان به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان از افتتاح و کلنگ زنی 27 پروژه وزارت نیرو با اعتباری بالغ بر 11 هزار میلیارد ریال در استان کردستان در جریان سفر وزیر نیرو خبر داد

کامران خرم در نشست خبری با اصحاب رسانه در روز شنبه 23 آبان 98 با حضور مدیران عامل، مدیران روابط عمومی و مشاورین امور زنان وخانواده صنعت آب وبرق استان کردستان ، اظهار داشت: در استان پروژه های متعددی آماده افتتاح هستند که قرار است در جریان سفر وزیر نیرو بر اساس طرح پویش هر هفته الف – ب ایران ، به بهره برداری برسند.

وی ضمن اشاره به 27 طرح قابل بهره برداری صنعت آب و برق کردستان در جریان سفر دکتر اردکانیان به کردستان ، تصریح کرد: اعتباری بالغ بر 11 هزار میلیارد ریال صرف این 27 پروژه شده که در جریان این سفر افتتاح و تعدادی کلنگ زنی می شوند.

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کردستان یادآور شد: تحقق وعده وزیر نیرو در مورد افزایش سهم تخصیص آب استان محقق شده و 97 هزار هکتار اراضی این استان تحت پوشش کشاورزی قرار می گیرد.

خرم همچنین با اشاره به تحقق وعده های وزارت نیرو در خصوص پروژه انتقال و پمپاژ آب برای زمین های کشاورزی استان ، خاطر نشان کرد : از محل این طرح برای دو هزار و 150 نفر در استان اشتغال زایی ایجاد شده است.

وی گفت: خط انتقال آب سامانه سد آزاد به قوچم با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 200 میلیارد ریال در برنامه افتتاح سفر وزیر قرار گرفته است که یکی از مهمترین پروژه های استان به شمار می آید و در قالب این طرح 4 هزار و 300 هکتار از اراضی استان به آبی تبدیل می شود.

#پویش هر هفته الف ـ‌ب ـ ایران : پویش ملی بهره برداری از طرحهای بزرگ صنعت آب و برق کشور

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كردستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كردستان

    شركت آب منطقه‌ای كردستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات