اصلاح و ترمیم روزانه زیرساخت ها

اصلاح و ترمیم روزانه زیرساخت ها


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، ابوالفضل شالی بیگ شهردار منطقه دو اراک:

از میدان ولیعصر(عج) تا انتهای خیابان امام خمینی(ره)، قسمتی از خیابان استاد واشقانی، بخشی از کوچه اوحدی میزرای شیرازی به سمت میدان شریعتی، اطراف گردو، مسکن تا پل علم الهدی، هپکو فاز یک و دو، خیابان دکتر حسابی و خیابان دانشگاه محدوده جغرافیایی منطقه دو شهرداری اراک را تشکیل می دهند.منطقه دو شهرداری اراک از نظر جمعیت دارای ۱۰۴ هزار نفر جمعیت است.

رفع و مرمت و اصلاحات آسیب دیدگی جداول و آسفالت جزیی معابر و همچنین سنگ فرش و جدول گذاری از مجموعه اقدامات و خدمات مناطق شهرداری است.

مرمت و اصلاح جداول و رفع آسیب دیدگی های سبک معابر توسط اکیپ های امانی مستقر در منطقه دو شهرداری و جدول گذاری و کف فرش ها توسط پیمانکاران انجام می شود.

با توجه به کندمان ها و وضعیت زیرساختی برخی از قسمت های منطقه دو، محدوده منتهی به این منطقه روزانه توسط همکاران این بخش رصد و درصورت نیاز عملیات مرمت و ترمیم توسط اکیپ ها انجام می شود.

منطقه دو از لحاظ معابر و شهرسازی به نسبت کوی های تازه تاسیس جزء مناطق قدیمی تر شهر محسوب می شود از این رو مرمت و اصلاح جداول و لگه گیری در این منطقه بیشتر دیده می شود.

حوزه معاونت انور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری متولی اجرای طرح های ترافیکی در شهر است و اغلب طرح های ترافیکی که در شورای ترافیک ارائه می شود توسط این حوزه اجرا می شود و مناطق در این زمینه دخیل نیستند.

اعمال محدودیت تردد خودرو و توسعه ساختار حمل و نقل عمومی و ترویج استفاده از ناوگان عمومی توسط مردم همچون دیگر کشورها بهترین ایده برای کاهش گره های ترافیکی در مرکز شهر است که می تواند در شورای ترافیک طرح و اجرایی شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات