اختصاص ۲۴ میلیارد تومان اعتبار برای تعریض اتوبان تهران کرج‌

اختصاص ۲۴ میلیارد تومان اعتبار برای تعریض اتوبان تهران کرج‌

www.BanaNews.irمدیر کل راه و ترابری استان تهران با بیان اینکه ۱۲۰ پروژه جاده‌ای در دست اجرا داریم، از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی احداث کمربندی دوم تهران خبر داد و گفت: فاز اول عملیات افزایش ظرفیت اتوبان تهران کرج پیشرفت مطلوبی دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جعفر صادقی اشتهاردی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با بیان اینکه برنامه‌های راه‌سازی و راهداری‌اداره کل راه استان تهران در سال جاری ادامه برنامه‌های سال قبل و تکمیل کننده پروژه‌های قبلی است، اضافه کرد: در اغلب محورهای مواصلاتی استان تهران، پروژه‌های افزایش ظرفیت و بالا بردن ظرفیت خطوط محورهای مواصلاتی استان یا انجام شده و یا در حال انجام است.

* ۱۲۰ پروژه جاده‌ای در دست اجرا داریم

وی ‌با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۰ پروژه در سطح جاده‌های استان تهران در دست اجرا است، خاطر نشان کرد: در برخی محورها نظیر کرج به شهریار، کرج به هشتگرد، محور فیروزکوه و محور آبعلی افزایش ظرفیت اجرا شده است.

مدیر کل راه و ترابری استان تهران با بیان اینکه پروژه افزایش ظرفیت محور فیروزکوه اسفندماه سال گذشته به اتمام رسید، اظهار داشت: هم اکنون این مسیر دارای دو باند و چهار خط عبور است و با انجام این عملیات در ایام نوروز امسال خوشبختانه با هیچ تصادف رخ به رخ و تلفات انسانی به دلیل سانحه مواجه نبودیم. ‌

* پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی احداث کمربندی دوم تهران

مدیر کل راه و ترابری استان تهران اضافه کرد: در سال جاری عملیات اجرایی کمربندی دوم تهران (اسماعیل‌آباد) توسط اداره کل راه و ترابری استان تهران در حال تکمیل است که کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان است.

صادقی اشتهاردی خاطر نشان کرد: میزان پیشرفت فیزیکی احداث کمربندی اسماعیل آباد نزدیک به ۶۰ درصد است.

* پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی احداث محور وهن‌آباد

وی به اجرای عملیات چهار خطه شدن محور وهن‌آباد اشاره کرد و افزود: میزان پیشرفت فیزیکی اجرای این پروژه ۶۵ درصد است؛ این پروژه‌ها به قطعات مختلف تقسیم شده است، به عنوان مثال سال گذشته ۱۰ کیلومتر از این مسیر در قطعه یک آماده شد و زیر بار ترافیک رفت.

صادقی اشتهاردی تهران افزود: زمانی که پروژه‌ای در قطعات مختلف اجرا می‌شود، با اتمام عملیات اجرای هر قطعه در راستای استفاده بیشتر مردم از پروژه، به سرعت آن را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

وی خاطر نشان کرد: امیداست پروژه‌های مذکور در سال جاری با پیشرفت فیزیکی مناسب انجام شوند و تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.

* اختصاص سالانه ۴۵ میلیارد تومان برای نگهداری محورهای مواصلاتی استان

مدیر کل راه و ترابری استان تهران با بیان اینکه سالانه مبلغ ۴۵ میلیارد تومان برای نگهداری محورهای مواصلاتی، نصب علائم، خط کشی، ایمن‌سازی و آشکار سازی در سطح جاده‌های استان تهران هزینه می‌شود، تصریح کرد: مهم‌ترین پروژه سال جاری این اداره کل افزایش ظرفیت اتوبان تهران - کرج است که در قطعه اول به طول ۲۴ کیلومتر از پلیس راه تا پل کلاک پیشرفت مطلوبی دارد و ۷۰درصد عملیات خاکی آن ظرف سه ماه گذشته انجام شده است.

صادقی اشتهاردی افزود: این پروژه به سرعت در حال انجام است و کل اعتبار آن ۲۴ میلیارد تومان است.

به گزارش فارس همواره در روزهای آخر هفته شاهد حجم زیاد خودروها در بزرگراه‌های استان تهران هستیم و هم‌اکنون برخی از محورهای منتهی به این استان از جمله اتوبان تهران - کرج در اغلب روز‌ها و بخصوص تعطیلات، شاهد تردد تعدادی زیادی از خودروها است.

 

 

    نظرات