شهردار یزد تصریح کرد: همکاری...

شهردار شهر جهانی یزد در نشست عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با وی، همکاری و تعامل بانک ها با شهرداری در تأمین منابع مالی و جلب مشارکت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های شهری را مؤثر و نتیجه‌بخش دانست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی در نشست عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با وی، با تأکید بر توسعه زیرساخت‌های شهری و با اشاره به خدمات بانک توسعه تعاون در این حوزه، تصریح کرد: بدون تردید، همکاری و تعامل بانک توسعه تعاون با شهرداری یزد در تأمین منابع مالی و جلب مشارکت بخش‌های خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های شهری، مؤثر و نتیجه‌بخش خواهد بود.

شهردار یزد ضمن اشاره به زمینه‌های همکاری شهرداری‌ها با بانک‌ها، خاطرنشان کرد: روش‌های سنتی تأمین مالی جوابگوی تقاضاها و نیازهای روزافزون زندگی شهرنشینی نبوده و بر این اساس تنوع‌بخشی به بحث‌های تأمین مالی و استفاده از روش‌های نوین با حضور بانک‌های خوشنامی همچون بانک توسعه تعاون ضروری است.

وی افزود: در گسترش پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی که در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان صورت می‌گیرد، بانک‌ها می‌توانند به‌منظور ایفای نقش اجتماعی خود به کمک مدیریت شهری شتافته و در پروژه‌های شهری که هم جنبه عمومی و اجتماعی دارند و هم ملاحظات زیست‌محیطی را رعایت می‌کنند، سرمایه‌گذاری کنند و ما در مجموعه شهرداری یزد به لطف خدا در تعامل با بانک توسعه تعاون از ظرفیت‌های فراوان این بانک بهره‌مند خواهیم شد.

عباس نجفی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون نیز در نشست با تأکید بر اینکه تأمین منابع مالی پروژه‌های شهری یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مدیریت شهری می‌باشد، خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون به‌عنوان یکی از بانک‌های دولتی، منشأ خدمات و فعالیت‌های توسعه محور شهری در سطح کشور بوده که این مهم را از طریق کمک و حمایت از فعالان حوزه شهرسازی و توسعه شهری محقق نموده است.

وی به اهمیت تعامل میان نظام بانکی و شهرداری‌ها در راستای ارتقای سطح زندگی شهروندان اشاره کرد و افزود: بدون تردید همکاری و تعامل بانک توسعه تعاون با شهرداری‌ها در تأمین منابع مالی و جلب مشارکت بخش‌های خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های شهری، موثر و نتیجه‌بخش بوده است که حضور فعالانه این بانک در طرح توسعه قطار شهری در برخی استان‌ها و طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی ازجمله فعالیت‌های اثربخش بانک توسعه تعاون در تعامل با شهرداری‌ها بوده است.

عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به جایگاه تعاون در رونق اقتصادی و اجتماعی کشور، افزود: استان و شهر جهانی یزد از گذشته‌های دور به سخت‌کوشی، کارآفرینی و همدلی شهره بوده که از بستر همین ویژگی‌ها و ظرفیت‌هاست که می‌توان با همکاری‌های بین سازمانی، روحیه تعاون و همراهی را بیش‌ازپیش در جامعه نهادینه کنیم.

نجفی با برشمردن خدمات و فعالیت‌های متنوع بانک توسعه تعاون به بسته‌های حمایتی بانک ویژه اقشار مختلف جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون بر اساس رسالتی که بر دوش دارد با ارائه خدمات حمایتی خود به عموم جامعه، در حفظ اشتغال و توسعه آن همواره پیشتاز بوده است.

در این نشست بر لزوم تعامل و همکاری‌های گسترده در حوزه‌های مختلف تأکید و مقرر شد زمینه‌های همکاری بین بخشی بررسی و ارتقا یابد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات