بهره برداری از پروژه انتقال آب سد ماملو به نیروگاه شهدای پاکدشت...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با رفع مشکلات و چالش های پیش رو پروژه انتقال آب سد ماملو به نیروگاه شهدای پاکدشت در سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی، "سید حسن رضوی" درجلسه ای که درمحل سد ماملو برای رفع موانع وپیگیری مشکلات پروژه انتقال آب سد ماملو به نیروگاه شهدای پاکدشت و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران،  فرماندار پاکدشت و جمعی از مدیران برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اقدامات و مهندسی مجدد که در این خصوص صورت گرفته است، اراده ما بر این است که این پروژه را تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ به پایان برسانیم.
وی با بیان اینکه هماهنگی در راستای استملاک و بازگشایی مسیر پروژه و همچنین  رفع موانع مالی از جمله مشکلات این طرح می باشد، تصریح کرد: موضوعاتی از قیبل استملاک اراضی کشاورزی نیز باید انجام شود.
رضوی افزود: اوایل بهمن ماه سال گذشته با سازمان محیط زیست استان  مکاتبه ای داشتیم که با تاخیر ۶ ماهه  مجوز از این سازمان در مردادماه سال جاری اخذ شد که بر اساس آخرین رایزنی ها پرونده جهت تصمیم گیری نهایی  به کمیسیون  فرستاده شده است.


رفع مشکل کم آبی  واحدهای تولیدی پاکدشت تا فروردین ۹۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در ادامه این نشست گفت: مشکل کم آبی  واحدهای تولیدی پاکدشت تا فروردین ۹۹ مرتفع شود.
"محمد امامی امین" همچنین تصریح کرد: معارضینی سر راه این انتقال وجود داشت که قرار شد فرماندار شهرستان پاکدشت نظر مساعد آنها را به سرعت تامین کند .
وی افزود: شهرک های صنعتی عباس آباد و خوارزمی درکنار نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت از واحدهای تولیدی شهرستان پاکدشت هستند، که از تابستان امسال کم آبی برای آنها مشکلاتی را به وجود آورده بود و قرار بود آب ازسد ماملو برای رونق تولید این واحدها انتقال داده شود .
امامی امین همچنین اضافه کرد: قرار شد رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان تهران به صورت هفتگی این پروژه را پیگیری کند تا بتوانیم پایان فروردین ماه سال ۹۹ آب را به این واحدهای تولیدی برسانیم .
گفتنی است، نیروگاه سیکل ترکیبی شهدا ۳۵ درصد برق مورد نیاز استان تهران و ۷ درصد برق مصرفی کل کشور را تامین می کند که درکنار شهرک های صنعتی فعال دراین شهرستان اهمیت انتقال آب را دوچندان می کند و حدود ۹۰ هزار کارگر در واحد های تولیدی شهرستان پاکدشت به صورت تمام وقت مشغول فعالیت هستند .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات