نقش تأثیرگذار هنر تئاتر در کاهش سوءرفتارهای اجتماعی

نقش تأثیرگذار هنر تئاتر در کاهش سوءرفتارهای اجتماعی

سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب کاشان با حضور در فرهنگ‌سرای مهر پس از تماشای یکی از نمایش‌های پانزدهمین جشنواره تئاتر مهر کاشان، هنر تئاتر را تلنگری برای زندگی تمامی افراد دانست و توسعه هر چه بیشتر فضاهای فرهنگی و هنری را در بازنمایی مشکلات جامعه تاثیرگذار عنوان کرد.

روح‌الله دهقانی با مدنظر قرار دادن آسیب‌های اجتماعی و مبحث جرم‌شناسی، از هنر نمایش به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی و مهم در پرداختن به بحث آموزش برای پیشگیری و کاهش سوءرفتارهای اجتماعی نام برد.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان نیز در سخنانی از هنر به عنوان بهترین و ماندگار‌ترین زبان برای بیان حقایق و آموزه‌های صحیح زندگی نام برد که هیچ وقت فراموش نمی‌شود. ◽️حجت‌الاسلام اکبر فلاح با بیان اینکه درس زندگی را از هنر تئاتر می‌توان آموخت، تأکید کرد: هنرمندان می‌توانند تمام حقایقی که در قرآن، آیات و در سیره و زندگی ائمه طاهرین نهفته است را از این طریق به مخاطبین خود انتقال دهند.

علاوه بر حجت الاِسلام فلاح نماینده دفتر ولی فقیه و امام جمعه کاشان و دهقانی سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب کاشان، مدیران و مسئولانی همچون متقی‌نژاد رئیس اداره بهزیستی، پدرام‌فر و هاشمی طاهری رؤسای کمیسیون های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی شورای اسلامی شهر و خاندایی معاون فرمانداری کاشان عصر یک شنبه با حضور در فرهنگ‌سرای مهر–کاخ جشنواره- ضمن گفتگو با برخی از عوامل فنی، اجرایی و داوری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر و همچنین تماشای برخی از نمایش های بخش مسابقه صحنه‌ای، در جریان روند سطح کمی و کیفی جشنواره قرار گرفتند.

پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با تلاش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با حمایت مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 21 آذر ماه در کاشان آغاز و تا چهار روز دیگر ادامه دارد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات