ثبت روزانه ۳۰هزار پارک حاشیه‌ای در تبریز/ فعالیت ۲۰۰پارکبان در سطح شهر

ثبت روزانه ۳۰هزار پارک حاشیه‌ای در تبریز/ فعالیت ۲۰۰پارکبان در سطح شهر

به گزارش شهریار، علیرضا میدانی ظهر امروز در جمع اهالی رسانه اظهار کرد: توزیع عادلانه محل پارک خودروها بین شهروندان، کاهش تقاضای سفرهای درون شهری و کسب درآمد برای احداث پارکینگ توسط شهرداری از جمله اهداف اجرای طرح «پارک حاشیه ای» در سطح کشور و تبریز است.

او ادامه داد: سامانه پارک حاشیه ای آذرپارک در سال ۹۶ پیش از انجام مطالعات اولیه و شناسایی نواقص سامانه های قبلی،  به صورت پایلوت از اواسط سال ۹۷  و به صورت رسمی در سال ۹۸ پس از عقد قرارداد با سازمان ترافیک شهرداری تبریز، فعالیت خود را آغاز کرد.

آذرپارک، برنده فراخوان عمومی پارک حاشیه‌ای سازمان ترافیک

به گفته میدانی، این شرکت در پی انتشار فراخوان عمومی از طرف شهرداری تبریز با ارائه طرح خود به عنوان شرکت برنده اعلام و قرارداد منعقد شده است.

او با بیان اینکه مدت قرارداد سامانه آذرپارک با شهرداری تبریز ۵ سال است، افزود: شرکت ما در موضوع پارک حاشیه ای نسبت به شرکت های دیگر از مزیت هایی برخوردار است که از جمله می توان به دانش بنیان بودن، ثبت پارک و ثبت خروج از جایگاه با استفاده از اپلیکیشن توسط شهروندان و رایگان بودن نیم ساعت اول پارک در هر شبانه روز اشاره کرد.

فعالیت ۲۰۰پارکبان در تبریز

مدیرعامل شرکت آذرپارک اعلام کرد: ۲۰۰نفر پارکبان به صورت تمام وقت و نیمه وقت با برخورداری از مزای قانونی همچون بیمه  در شرکت ما مشغول فعالیت هستند که تعدادی از آن ها از طرف کمیته امداد یا بهزیستی و... به شرکت ما معرفی شده و پس از سه مرحله آموزش فعالیت خود را آغاز کرده اند.

۴هزار و ۴۰۰جایگاه پارک حاشیه‌ای در اخیار «آذرپارک»

به گفته او، طبق قراردادی که بین شرکت آذرپارک و سازمان ترافیک شهرداری تبریز منعقد شده، ۴هزار و ۴۰۰جایگاه برای پیاده سازی سامانه پارک حاشیه ای در اختیار این شرکت قرار گرفته است.

میدانی تشریح کرد:  شرکت آذرپارک در نظر دارد در آینده با گسترش فعالیت های خود علاوه بر سیستم کنترل پارک حاشیه ای، سامانه «آذرواش» را هم راه اندازی کند که بر اساس آن خودروهای پارک شده بعد از روشویی و شستشو به شهروندان تحویل داده می شود.

پرداخت اعتبار کارت های قبلی بر عهده پیمانکار پیشین است

او در بخش دیگری از صحبت های خود درباره اعتبار کارت های سامانه قبلی که مورد پیگیری تعداد زیادی از شهروندان قرار گرفته، بیان کرد:  اعتبارهای باقی مانده در کیف پول شهروندان در حساب پیمانکار قبلی پارک حاشیه ای است و پرداخت آن از وظایف سازمان ترافیک شهرداری تبریز نیست.

میدانی همچنین افزود: در سامانه ما روزانه ۳۰ الی ۳۱هزار پارک حاشیه ای خودرو ثبت می شود و بیش ترین ترافیک در روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه است.

او کل کاربران نرم افزار پارک حاشیه ای خودرو را ۴۰هزار نفر عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، در سایر شهرها نیز سامانه خودمان را عملیاتی می کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات