از روز ملی حمل و نقل تا روز هوای پاک، مجوز پیک موتوری در سازمان تاکسیرانی به طور رایگان صادر می شود

از روز ملی حمل و نقل تا روز هوای پاک، مجوز پیک موتوری در سازمان تاکسیرانی به طور رایگان صادر می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان گفت: تمام خدمات تشکیل پرونده و صدور مجوز فعالان صنف پیک موتوری از 26 آذر تا روز هوای پاک (29 دی ماه) در سازمان تاکسیرانی به صورت رایگان انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه این که رسته پیک موتوری از جمله مشاغل نوپایی است که در طی دهه اخیر در سراسر کشور رونق فراوانی یافته و صنوف مختلف و از جمله رستوران ها، فروشگاه ها و دارندگان کسب و کارهای اینترنتی، خدمات خود را از طریق پیک های موتوری ارائه می کنند، جهت پیشگیری از تخلفات و احراز صلاحیت های لازم، ضرورت ساماندهی و شناسنامه دار کردن افراد شاغل در این رسته شغلی بیش از پیش احساس می شود.

این مسئول ادامه داد: طبق ماده 3 قانون دستورالعمل طرح شناسایی ناوگان حمل و نقل بار درون شهری و حومه تاکسی بار و پیک موتوری مصوبه وزارت کشور، شناسایی و ساماندهی فعالان این رسته بر عهده شهرداری ها بوده و سازمان تاکسیرانی در قزوین متولی صدور مجوز فعالان صنف پیک موتوری است.

عرشیان با اشاره به این مطلب که 41 درصد از سوانح رانندگی در شهر قزوین مربوط به موتورسواران است، از اصنافی که در ارائه خدمات خوداز پیک موتوری استفاده می کنند، درخواست کرد با هماهنگی با ادارۀ اماکن، از موتورسواران قانونمند و دارای گواهی نامه و مجوز استفاده کنند.

وی در خاتمه افزود:  فعالان صنف پیک موتوری برای استفاده از خدمات رایگان دریافت مجوز می توانند، همه روزه در ساعات اداری به واحد صدور پروانه سازمان تاکسیرانی مراجعه کنند.

پایان پیام

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات