جامعه روحانیت نقش موثری در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب دارند

مدیر عامل آب منطقه ای هرمزگان نقش جامعه روحانیت در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب را نقشی موثر و برجسته عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان :  جلسه گفتمان و هم اندیشی وحدت وتقرب مسلمانان ، ضرورت امروز در جهان اسلام ویژه روحانیون استان هرمزگان با حضور علمای شیعه و سنی در شرکت آب منطقه ای برگزار شد.

در این هم اندیشی هوشنگ ملایی  با بیان اینکه کشور نیاز به وحدت و همبستگی دارد اظهار داشت: طلاب و روحانیون در ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نقش بسزایی دارند و می توانند در خنثی کردن توطئه‌ دشمنان نقش مهمی را ایفا کنند.

ملایی با بیان اینکه دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون به دنبال ضربه زدن به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: از همان ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون دشمن با متوسل شدن به توطئه های مختلف به دنبال ضربه زدن به انقلاب ما بوده است که به دلیل وجود انسجام و وحدت در کشور همواره در رسیدن به اهداف خود شکست خورده است.

وی با اشاره به اینکه بحث وحدت وتقرب مذاهب از دغدغه های مقام معظم رهبری است بیان داشت : در هرمزگان خدا روشکر اتحاد و انسجام بین این دو مذهب پایدار و محکم میباشد به طوری که در سازمانها و ادارت استان تفاوتی بین شیعه وسنی قائل نیستند و آب منطقه ای هرمزگان نیز بر اساس شایسته سالاری از مدیران توانمند اهل سنت بهره گرفته است .

ملایی با بیان اینکه استان هرمزگان دارای اقلیم خاص می باشد و در اکثر فصول سال هوا گرم است و منابع آب این استان محدود است افزود : روحانیون و امام جماعات نقش بسزایی در فرهنگ سازی مصرف آب دارند و شرکت آب منطقه ای در این راستا تفاهم نامه ی را با حوزه علمیه  بسته که امیدواریم بتوانیم با اصلاح الگوی مصرف در تحقق اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری تاکید داشتند سهم ویژه ای داشته باشیم .

مدیر عامل آب منطقه ای نقش جامعه روحانیت در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب را نقشی موثر و برجسته عنوان کرد، گفت: از جامعه روحانیت به ویژه ائمه جماعات مساجد می‌خواهیم نسبت به این طرح و فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف آب، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی‌های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که همه نهادها و عموم مردم در مدیریت آب دخیل و سهیم هستند، افزود: برای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در زمینه طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب باید همه تلاش کنند تا فرهنگ استفاده صحیح و بهینه از آب و حتی سایر منابع در جامعه نهادینه شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات