منشور حقوق شهرنشینی در مسیر عملیاتی شدن

منشور حقوق شهرنشینی در مسیر عملیاتی شدن

منشور حقوق شهرنشینی در مسیر عملیاتی شدن

جلسه ستاد امر به معروف، نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی با حضور مدیران عضو این ستاد در دفتر معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جلسه ستاد امر به معروف، نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی با حضور مدیران عضو این ستاد در دفتر معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تشکیل شده و بررسی میزان مشارکت کارکنان در «جشنواره مفلحون» و اطلاع‌رسانی با موضوعات آموزش «منشور حقوق شهرنشینی» به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
در ابتدای این نشست مجتبی منتظری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی شهرداری طی گزارشی از میزان مشارکت کارکنان حوزه‌های مختلف شهرداری و راهکارهایی جهت اطلاع‌رسانی جامع در راستای پیگیری‌های صورت گرفته توسط شورا در حوزه منشور حقوق شهروندی ارائه کرد.
وی ادامه داد: تاکنون1500 نفر در جشنواره مفلحون شرکت کردند و میزان مشارکت کارکنان در حوزه‌های مختلف شهرداری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. افرادی که برای آنان نام کاربری در سایت شهرداری تعریف شده بود، قادر به شرکت در این جشنواره بودند.
ترویج منشور حقوق شهرنشینی به همت سازمان اجتماعی و فرهنگی
در ادامه گزارشی از تقسیم کاری که به دستور شهردار مشهد با هدف اشاعه و آموزش منشور حقوق شهرنشینی صورت گرفته توسط عباس شیخ‌الاسلامی مشاور حقوقی شهردار ارائه شد.
وی در این رابطه گفت: ما در ستاد صیانت از حقوق شهرنشینی طبق دستور شهردار مشهد، کار را از مناطق 13گانه شهرداری آغاز کرده‌ایم و برنامه عملیاتی با توجه به نیازهای احراز شده در دستور کار آنان قرار گرفته است. اگر بتوانیم به تمامی ابعاد منشور حقوق شهرنشینی جنبه عملیاتی دهیم، قطعا موفقیت‌آمیز اقدام کرده‌ایم. از سازمان فرهنگی می‌خواهم که بحث آموزش و اطلاع‌رسانی این منشور را علاوه بر فرهنگسراهای بیست‌گانه و مراکز فرهنگی در شورای اجتماعی محلات از طریق معتمدان حاضر در محلات با جدیت تمام دنبال کند.
همچنین در ادامه این نشست، نحوه اطلاع‌رسانی محتوای کتابچه منشور حقوق شهرنشینی و راهکارهای موجود برای اشاعه آن توسط مدیران حاضر در جلسه به بحث و گفتگو گذاشته شد.
گفتنی است؛ این جلسه با حضور سیدمحسن حسینی‌پویا رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدمحسن مصحفی سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی، رضا دانایی معاون سازمان اجتماعی فرهنگی، عباس شیخ‌الاسلامی مشاور حقوقی شهردار، مرتضی نعمتی مدیرکل حراست، زری جراح مدیرکل منابع انسانی، مجتبی منتظری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی و نمایندگان گزینش و بازرسی برگزار شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات