116 کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شده است

116 کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شده است

مهندس رهبر دین معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی طی مصاحبه زنده تلفنی با سیمای شهرستان مهاباد ضمن اعلام این خبر به تشریح بخشی ازاقدامات صورت گرفته در جهت حفاظت از منابع آبی در سطح استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی یاسر رهبر دین با اشاره به عملکرد این شرکت در جهت حفاظت و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: در حال حاضر اکیپ های گشت و بازرسی جهت جلوگیری از برداشتهای غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی و همچنین توقیف دستگاههای حفاری و انسداد چاههای غیرمجاز و مضر برای آبهای زیرزمینی در حال فعالیت می باشند.

وی همچنین در خصوص حفاظت از منابع آب سطحی افزود: در این راستا مشاورانی در نظر گرفته شده و اکیپهای گشت و بازرسی جهت جلوگیری از برداشتهای غیرمجاز از رودخانه ها و کانالهای انتقال آب از طریق موتورپمپها مشغول فعالیت می باشند.

رهبردین همچنین در خصوص حفاظت از حریم و بستررودخانه ها گفت: اکیپ هایی نیز در راستای آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها از تصرفات غیر مجاز در مناطق مختلف در نظر گرفته شده است و این اکیپها طی امسال موفق به آزادسازی 72 هکتار از حریم و بستر رودخانه های سطح استان شده اند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای با اشاره به بحث مدیریت سیلاب در استان نیز گفت: امسال در 116 کیلومتر از رودخانه ها عملیات لایروبی انجام گرفته و این امر در شهرستانهای ارومیه، خوی، مهاباد، سلماس و چالدران همچنان ادامه دارد.

وی افزود: امسال اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال برای لایروبی رودخانه های استان از محل منابع استانی تخصیص داده شده وبراین اساس پیمانکارانی جهت این امر در حال استقرار و یا مشغول فعالیت هستند.

مهندس رهبر دین ابراز امیدواری کرد  که با ادامه فعالیتهای انجام گرفته و پیش رو، اقدامات موثری را در جهت حفظ منابع آبی استان شاهد خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات