بازدید استاندار اردبیل از سد احمدبیگلو در شهرستان مشگین شهر

بازدید استاندار اردبیل از سد احمدبیگلو در شهرستان مشگین شهر

مهندس اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل روز جمعه بیست و نهم آذرماه به همراه جمعی از مسئولان استان اردبیل از سد مخزنی احمدبیگلو بازدید کرد.

در این بازدید که مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، فرماندار مشگین شهر، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و سایر مدیران استانی استاندار اردبیل را همراهی می کردند، از فرآیند تکمیل سد احمدبیگلو و آماده بودن سد و شبکه آبیاری پایاب آن برای بهره برداری بازدید شد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید با اشاره به آماده بودن سد و شبکه احمدبیگلو جهت افتتاح تصریح کرد: سد و شبکه احمدبیگلو مشگین شهر با تلاش و همت مسئولین و مهندسان و متخصصان بخش آب آماده افتتاح شده و بزودی با حضور مقامات عالی رتبه کشوری به بهره برداری می رسد .

مهندس عباس جنگی مرنی با بیان اینکه افتتاح سد و شبکه احمدبیگلو موجب رونق کشاورزی در منطقه را فراهم خواهد آورد، اظهار داشت: با بهره برداری از این سد و شبکه شاهد توسعه کشاورزی و به تبع آن رشد اقتصادی در منطقه خواهیم بود .

وی بهره برداری بهینه از پتانسیل منابع آب، استفاده از آبهای نابهنگام رودخانه مشگین چای، توسعه کشاورزی با قابلیت آبیاری بیش از دو هزار هکتار از اراضی و توسعه و ایجاد امکانات گردشگری را از اهداف این پروژه ذکر کرد .

مهندس جنگی مرنی با اشاره به مشخصات سد نیز گفت: سد احمدبیگلو از نوع خاکی با هسته رسی با حجم تنظیمی ۱۸.۲۵ میلیون متر مکعب احداث شده است .

وی افزود: از آب سد احمدبیگلو، ۲.۷۵ میلیون متر مکعب برای تامین آب شرب شهرستان مشگین شهر، ۲.۸۷ میلیون مترمکعب برای توسعه صنعت، ۲.۸۰ میلیون مترمکعب برای محیط زیست و ۱۰.۵ میلیون مترمکعب هم برای توسعه کشاورزی منطقه تخصیص خواهد یافت .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با بیان اینکه سد و شبکه احمدبیگلو با تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی احداث شده است، عنوان کرد: تا بحال برای تکمیل سد و شبکه آبیاری اصلی و فرعی احمدبیگلو حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

در این برنامه استاندار اردبیل به همراه مسئولین دیگر استانی و شهرستانی از بخش های مختلف سد احمدبیگلو بازدید و نسبت به آماده بودن پروژه جهت بهره برداری تاکید کرد .

گفتنی است همزمان با احداث سد، شبکه های آبیاری اصلی و فرعی پایاب آن به میزان ۲ هزار و ۳۵ هکتار نیز اجرا شده و آماده افتتاح و بهره برداری می باشد .

سد مخزنی احمدبیگلو در فاصله ۱۸ کیلومتری غرب شهرستان مشگین شهر و بر روی رودخانه مشگین چای احداث شده است .

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات