اولتیماتوم محیط زیست به صنایع و معادن آلاینده در شرایط اضطرار آلودگی هوا/ سلامت مردم خط قرمز محیط زیست است

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، سعید محمودی با  اشاره به افزایش گشت و پایش های شبانه صنایع، معادن، واحدهای صنفی و شهرک های صنعتی استان در روزهای اخیر گفت: گشت شبانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با توجه به افزایش میزان آلاینده ها بر اساس برنامه ریزی جامع و هدفمند انجام می شود و هدف اصلی اجرا و ادامه این طرح، بررسی و رصد کیفی زیست محیطی صنایع و معادن استان، برخورد با واحدهای متخلف، شناسایی واحدهای آلاینده جدید و در نهایت کمک به کاهش بار آلودگی و انباشت آلاینده ها خصوصا در شرایط تشدید آلودگی هوا  است.

وی گفت: ما اعتقاد داریم صنایع با توجه به وجود مشکلات تولید و تحریم ها محدودیت و مشکلات خاصی دارند، ولی توجه به شاخص های زیست محیطی جهت حفظ سلامت مردم خصوصا در این ایام، ضرورت به مراتب بیشتری دارد، چرا که جبران خسارات وارده به سلامت غیر ممکن و دور از ذهن است و سلامت مردم خط قرمز ماست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر ضرورت بیش از پیش توجه به اجرای قانون هوای پاک اظهار داشت: همه ما در مقابل قانون تکلیف داریم و برای رسیدن به وضعیت مناسب در هوای تهران مخصوصا با نگاه به شرایط کنونی ، همه دستگاه های مشمول این قانون باید نگاهی جدید به وظایف خود داشته باشند و عملکردها باید بیشتر و بهتر از گذشته باشد.

محمودی با اشاره به وضعیت این روزهای آلودگی هوای تهران افزود: محیط زیست با نگاه به سلامت مردم و شهروندان برنامه های خود را در چارچوب قانون پیگیری کرده و در این مسیر با هرگونه تخلف که فشار آن بر روی سلامت مردم باشد بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی همچنین خطاب به مسئولان و مدیران واحدهای صنعتی و معدنی استان گفت: بهتر است واحدهای آلاینده و واحدهایی که دارای بار آلایندگی هستند قبل از ورود محیط زیست به وضعیت خود رسیدگی کنند چرا که قطعا برخورد محیط زیست با این موضوع قهری و ضابطه مند خواهد بود و روابط و بهانه های واهی و سرپیچی از قانون به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین خاطرنشان کرد : پایش های روزانه و شبانه محیط زیست ، بی وقفه و در ساعات مختلف و محورها و مسیرهای متعدد استان تهران تا رسیدن به شرایط مناسب ادامه خواهد داشت و گزارش آن از طریق رسانه ها بطور مستمر اعلام خواهد شد.

وی همچنین از همکاری خبرنگاران و رسانه های ارتباط جمعی در انتشار گزارش ها و همراهی با محیط زیست در پایش های مختلف و روشنگری در اینخصوص قدردانی کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با اشاره به اهمیت همراهی و همکاری از سوی شهروندان در اجرای هر چه بهتر این طرح محیط زیست تهران گفت: با توجه به حجم صنایع موجود در استان تهران  از مردم در خواست می شود در صورت اطلاع از هرگونه آلایندگی صنایع، معادن، واحدهای صنفی خصوصا در ساعات شب و همچنین شرایط اضطرار آلودگی هوا، موضوع رابه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کنند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات