تولید 13000 متر مکعب انواع خاک های ترکیبی در فضای سبز شهر مشهد

تولید 13000 متر مکعب انواع خاک های ترکیبی در فضای سبز شهر مشهد

تولید 13000 متر مکعب انواع خاک های ترکیبی در فضای سبز شهر مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از تولید بالغ بر ۱۳ هزار مترمکعب انواع خاک‌های ترکیبی طی سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی هدف از راه اندازی کارگاه خاک و تولید خاک های ترکیبی را استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در شهرداری، مدیریت هزینه‌ها و تخصصی کردن کار تولید خاک های ترکیبی (خاک سنتزی مورد استفاده در فضای سبز ) مورد نیاز جهت استفاده در فضای سبز شهری اعلام کرد.
وی افزود: با توجه به فرآیند طولانی تشکیل خاک در طبیعت و نیز نقش مهم آن به عنوان یکی از مهم ترین نهاده های زیستی در حفظ و ماندگاری گیاهان، لزوم توجه بیش از پیش به این ماده ارزشمند درجهت بهبود کیفیت و نیز غنی سازی آن در فضای سبز شهر مشهد را ضروری می سازد.
یعقوبی گفت: باتوجه به لزوم استفاده از منابع داخلی در فرایند تولید خاک های ترکیبی و با هدف مدیریت هزینه های مرتبط با حمل و ارسال ازخارج استان، برنامه ریزی به جهت استفاده از برگ های خزان شده برای تولید خاک های ترکیبی انجام شده است.
وی تصریح کرد: طی سال جاری با تولید 700 مترمکعب خاک برگ و800 مترمکعب چیپس چوب از مجموع ضایعات فضای سبز (برگ های خزان شده و نیز شاخه و سرشاخه های به جامانده از هرس)، ضمن برگشت مجدد این مواد آلی به چرخه زیست بوم شهری و خودکفایی درتولید این دو نهاده، گام مهمی درکاهش هزینه ها در پروسه تولید خاک ترکیبی برداشته شده است.
معاون شهردار مشهد در خصوص اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: تولید چیپس چوب با کیفیت در محل کارگاه خاک، استفاده بهینه از سرشاخه های هرس شده و تولید چیپس چوب با به کارگیری ماشین آلات مرتبط ،استفاده از کمپوست شهری در فرآیند تولید خاک، بررسی و آنالیز دقیق خاک های زراعی جهت استفاده در پروژه های فضای سبز و... از جمله اقدامات شاخص در این خصوص می باشد.
یعقوبی تاکید کرد: تولید 13 هزار مترمکعب انواع خاک ترکیبی شامل؛ خاک چالکود، خاک اسکلتی، خاک فلاورباکس و المان و نیز خاک باغچه از جمله محصولات تولیدی در کارگاه خاک سال جاری بوده که به تناسب در زمان برنامه ریزی شده در پروژه و نیز طرح های فضای سبز همچون طرح استقبال از بهار 99 در سطح فضای سبز شهر توزیع خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات