برگزاری کارگاه مدیریت شهری دوچرخه سواری همگانی در شیراز

برگزاری کارگاه مدیریت شهری دوچرخه سواری همگانی در شیراز

شهردار منطقه هفت شیراز در کارگاه مدیریت شهری دوچرخه سواری همگانی گفت: باید مسیر توسعه شهری به گونه ای باشد که شهروندان در کنار آن آرامش روحی و روانی نیز داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سعید معصومی ادامه داد: شاید لازم باشد کمی سرعت توسعه شهری را کمتر کنیم و از پنجره تفکر به شهر نظاره گر باشیم و ببینیم که روح و زندگی شهروندان تا چه حد توانسته با امکانات شهری ما توسعه پیدا کند.
وی با بیان این مطلب که باید با امکانات روز افزون زندگی به آرامش فکری وروانی بهتری دست پیدا کنیم، تصریح کرد: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که سرانه سلامتی در شهر و محل زندگیمان ارتقاء پیدا کند و در کنار همه امکانات مدهای حمل و نقل که در شهر وجود دارد به پیاده محوری و دوچرخه سواری اهمیت بیشتری بدهیم.
معصومی ادامه داد: شهرداری شیراز در سنوات گذشته نگاه ویژه ای به زندگی پیاده در شهر داشته است که با ایجاد پیاده راه ها بتوانیم اجماع های شهری را افزایش دهیم و در کنار آن ارتباطات اجتماعی و محل قرارهای زندگی نیز توسعه یابد.
شهردار منطقه هفت گفت : باید به مدهای حمل ونقل پیاده و دوچرخه سواری به صورت ویژه توجه داشته باشیم  و با بهسازی و ارتقاء فضای سبز شهری می توانیم شهروندان را ترغیب به استفاده از دوچرخه و همچنین پیاده روی کنیم.
معصومی با بیان این مطلب که شهرداری شیراز در جهت کاهش آلودگی و همچنین سلامت شهروندان اقدامات بسیار زیادی در زمینه حمل و نقل انجام داده است، افزود: امروز نیز در شهر شیراز شاهد راه اندازی سیستم استفاده از دوچرخه های بیدود هستیم که شهروندان به راحتی می توانند در سطح شهر از این دوچرخه ها استفاده کنند.
آلن پطروسیان نیز در این کارگاه به اهمیت برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و مدیریتی برای توسعه دوچرخه سواری اشاره کرد و مطالبی نیز در‌قالب کارگاه در‌خصوص مزایای استفاده از دوچرخه سواری و تاثیر آن بر سلامتی شهروندان و همچنین کاهش آلودگی هوا ارائه کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات