تسهیل در فرآیند صدور پروانه بر مبنای قانون برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز

تسهیل در فرآیند صدور پروانه بر مبنای قانون برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز

محسن حیدری در برنامه رادیویی #صبح_سیلک، با اشاره به موضوع پیاده‌راه‌سازی، به پیشینه این موضوع در دهه‌های ابتدایی سده کنونی اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدام از تبریز آغاز شد و سپس به مشهد و نیز به کلان‎‌شهرهایی مانند تهران نیز رسید، رویکردی که با واکنش‌های فراوانی در زمان خود مواجه شد.

وی، بازار تهران را نمونه مناسبی برای این اتفاق دانست و گفت: شاید در ابتدای امر کسب وکار تحت تأثیر فعالیت عمرانی قرار گرفت و موافقت‌ها و مخالفت‌هایی نیز ایجاد کرد اما در ادامه تأثیر آن در توسعه مناسبات اقتصادی مشخص شد.

مدیر منطقه سه شهرداری، با اشاره به بازآفرینی شهری و موضوع مرکزیت محلات، پیاده‌راه سازی را یک عنصر مهم در این زمینه ذکر و بیان کرد: با این وجود، همواره 31 چالش در بحث پیاده‌راه‌سازی مطرح است که موضوع پایانه‌نامه‌ها ورساله‌های فراوانی شده، دغدغه‌هایی که می‌توان آن را مدیریت کرد یا تسلیم آسیب‌های آن شد.

▫️حیدری، با اشاره به پیاده‌راه‌سازی در خیابان شهیدان اسلامی‌تبار عنوان کرد: در این اتفاق که در قالب مجموعه‌‌ای کامل درنظر گرفته شده و موارد جانبی مختلف از جمله پارکینگ و تمهیدات ترافیکی در آن دیده شده، تمام موضوعات اقتصادی و اجتماعی در آن مدنظر قرار گرفته است.

وی، آگاهی و توجیه را گام مهم برای کاهش تأثیرات ناشی از تغییر دانست و آن را به عنوان وظیفه برای نهاد مسئول قلمداد کرد و گفت: اتفاق جدید در خیابان شهیدان اسلامی تبار می‌تواند تأثیر مثبت خود را حتی بر تمام بخش‌های مجاور نظیر باغچه قاضی، دروازه فین پشت دشت چال و... بگذارد.

مدیر منطقه سه شهرداری، تأکید کرد: می‎توان اثر این طرح را در مولفه‌هایی نظیر رونق کسب و کار و میزان ارزش خانه‎ها در آینده‌ای نزدیک مشاهده کرد.

حیدری، در ادامه به اجرای آسفالت تا پایان سال بر اساس بودجه و همچنین درخواست‌های مردمی اشاره و عنوان کرد: بخشی از آسفالت مورد نظر انجام شده و بقیه آن نیز بر اساس زمان‌بندی پیش بینی شده، صورت می‌گیرد. ▫️وی، همچنین با تأکید بر اینکه نگاه درآمدزایی در زمینه ساخت و ساز وجود ندارد گفت: برای آنکه می‌خواهیم ساخت و سازها از حالت غیرمجاز خارج شده، فرآیند صدور پروانه البته در چارچوب قانون تسهیل شده است.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات