ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در رشت/ نامگذاری کوچه ای به نام شهید مدافع امنیت در رشت

ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در رشت/ نامگذاری کوچه ای به نام شهید مدافع امنیت در رشت

ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در رشت/ نامگذاری کوچه ای به نام شهید مدافع امنیت در رشت
ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در رشت/ نامگذاری کوچه ای به نام شهید مدافع امنیت در رشت
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت در یکصدمین جلسه این کمیسیون با اشاره به ایام میلاد با سعادت حضرت زینب( س) و حضرت فاطمه سلام الله علیها و همچنین ایام فاطمیه اظهار کرد: گزارش مربوط به برنامه های در نظر گرفته شده در این ایام توسط سازمان فرهنگی و دیگر واحدهای مربوطه به کمیسیون فرهنگی شورا ارائه شود.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه زنان در توسعه کشور نقش بسزایی دارند گفت: طی چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی بانوان ایرانی اثبات کردند که در کنار نقش همسر و مادر می توانند در حوزه های مدیریتی نیز بسیارتاثیرگزار باشند.

وی به اجرای طرح هایی به منظور بهبود   وضعیت بانوان شاغل در شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: ایجاد مهد  کودک به منظور نگهداری از کودکانی که مادرانشان در شهراری رشت  شاغل هستند از جمله مواردی است که به منظور ایجاد رفاه بیشتر برای بانوان شاغل در شهرداری  مورد تاکید است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به فعالیت پاتوق فرهنگی بسیج در رشت تصریح کرد:  این پاتوق  با اجرای برنامه های خوب و متنوع در جذب فرزندان این شهر به مباحث فرهنگی ، هنری موفق عمل کرد و پاتوق فرهنگی یک یاور بزرگ در مباحث فرهنگی است.
شیرزاد به فعالیت بازارچه هنر در رشت اشاره کرد و گفت:  ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی گامی موثر در عرضه تولیدات بومی، محلی رشت و با هدف حمایت از هنرمندان و ایجاد اشتغال برای جوانان است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به احداث المان شهدای ذهاب در رشت بیان کرد: احداث المان شهدای ذهاب در دستور کار قرار دارد.

شیرزاد به اقدامات انجام شده در کمیسیون نامگذاری شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: امنیت و آرامش حاکم بر کشور را مدیون ایثار شهدا و خانواده هایشان هستیم و در این راستا بر اساس پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیسیون نامگذاری کوچه ای واقع در حوزه شهرداری منطقه پنج به نام شهید مدافع امنیت مصطفی رضایی تصویب شد.

وی  با اشاره به برگزاری مراسم چله مهربانی در رشت بیان کرد: چله مهربانی در رشت با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد و از تمامی افرادی که در برگزاری این مراسم نقشی داشتند تشکر می کنم.

محمد حسن علیپور عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از ظرفیت مساجد به منظور ترویج مباحث فرهنگی استفاده شود اظهار کرد: با بهره مندی از  ظرفیت مساجد در رشت می توانیم برای توسعه فرهنگ و هنر بومی اقدام کنیم.

محمد حسن عاقل منش عضو دیگر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پاتوق فرهنگی عملکرد بسیار خوبی دارد اظهار کرد: بسیاری از افراد با عضویت در پاتوق فرهنگی و کسب آموزش های لازم و تولید صنایع دستی در حال حاضر به اشتغال و کسب درآمد مشغول هستند.

محمد حسن پور مشاور کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکصدمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت را به فال نیک می گیریم اظهار کرد: پاتوق فرهنگی بسیج در مجتمع خاتم الانبیا(ص) رشت مستقر است و از زمان شکل گیری این پاتوق اقدامات و طرح های خوبی در زمینه اشتغالزایی و برنامه های فرهنگی انجام شده است.

مسوول پاتوق فرهنگی بسیج نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در 28 آذر سال 95 فعالیت پاتوق فرهنگی بسیج در رشت آغاز شد اظهار کرد: این پاتوق در ابتدا با حضور 60 هنرمند شکل گرفت و چند روز پیش نیز مراسم چهارمین سالروز تشکیل این پاتوق برگزار شد.

امین تبریزی با بیان اینکه در پاتوق فرهنگی بسیج آموزش های متنوعی در رشته های صنایع دستی، موسیقی و غیره ارائه می شود افزود: اخیرا بخش ورزشی نیز تحت  حمایت پاتوق قرار گرفته است و یکی از دغدغه های فعلی  کمبود فضای مناسب به منظور ارائه آموزش های لازم است.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته چندین نمایشگاه با محوریت فعالیت اعضای پاتوق برگزار شود گفت: پاتوق فرهنگی بسیج توان تشکیل بازارچه صنایع دستی در  رشت را دارد.

مسوول بسیج هنرمندان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در استان گیلان اظهار کرد:
مقام معظم رهبری فرمودند : هر کسی که دلبسته انقلاب است بسیجی است.

روح الله قمری فعالیت پاتوق فرهنگی بسیج و اثرات آن را در جامعه بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت:  نتیجه فعالیت های پاتوق می تواند موجب جذب بیشتر  افراد به بسیج شود .

در یکصدمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با لایحه افزایش کمک مالی به انجمن بیماران کلیوی و نامگذاری چند کوچه در مناطق مختلف رشت  موافقت شد‌.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات