۳۵ واحد صنعتی آلاینده غرب استان سمنان تعطیل شد

امیر عبدوس عصر دوشنبه در گفت گو با ایرنا اظهار داشت: با پایداری آلایندگی جوی، غلظت آلاینده‌های هوا در غرب استان سمنان از اواخر روز جمعه افزایش یافت و از حد مجاز بالاتر رفت و برای مقابله با آلودگی هوا تعدادی از واحدهای آلاینده غرب استان تعطیل شد.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی پایداری جو تا اواسط هفته ، کمیته اضطرار شرایط هوا بر تعطیلی واحدهای آلاینده در گرمسار و ایوانکی واقع در غرب استان سمنان رای داد.
عبدوس بیان کرد: غلظت ذرات دو و نیم میکرونی در گرمسار و ایوانکی ، هم اکنون ۹۰ تا ۱۰۰ است و براساس اعلام هواشناسی پیش‌بینی می‌شود از روز سه‌شنبه از شدت آلودگی هوا کاسته شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان تاکید کرد: بر اساس قانون ، واحدهای آلاینده به سازمان امور مالیاتی معرفی و مشمول جریمه یک درصد فروش می شوند و در صورتی که آلایندگی واحد رفع نشود به دستگاه قضا معرفی می شوند.

وی یادآور شد: آذر امسال برای نخستین بار در استان سمنان در سال‌های اخیر ، به علت افزایش غلظت آلاینده های جوی ، مدارس تعطیل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: اکنون در بیشتر استان‌های همجوار سمنان نظیر تهران ، مرکزی و قم به علت آلودگی هوا مدارس تعطیل شدند.

عبدوس ابراز داشت: یکی از دلایل افزایش غلظت آلاینده های جوی در سمنان در آذر امسال وزش باد از سمت غرب و ورود آلاینده های استان های همجوار به سمنان است.
نیمه نخست امسال ۴۱ واحد صنعتی استان به عنوان صنایع آلاینده محیط زیست معرفی شد.

۲ پایگاه سنجش آلایندگی هوا در استان سمنان در گرمسار و سمنان وجود دارد که پایگاه سنجش در شهر سمنان اکنون غیرفعال است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات