ارتقای صنعت برق در گرو تولید علم است


مدیرکل دفتر فنی و مهندسی توزیع گفت: ارتقای صنعت برق و سایر صنایع درکشور در گرو تولید علم است.

دکتر اسکندری در مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشگران برتر دانشگاه تفرش ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش افزود: اهمیت پژوهش در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه آن قدر زیاد است که درصد نسبتاً بالایی از تولید ناخالص داخلی کشورشان را به آن اختصاص داده‌اند .

وی عدم کاهش بودجه تحقیق و توسعه و پژوهش توسط دستگاه ها و نهادهای اجرایی،تقوست اعتبارات پژوهشی مناطق کمتر توسعه یافته،حمایت از طرح های پژوهشی پایان نامه محور،ساماندهی فعالیت های موسسات پژوهشی دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی ،اختصاص یک درصد اعتبارات هزینه ای دستگاه ها به امور پژوهشی و حمایت بانکها از پایان نامه های پژوهشی را بخشی از قانون بودجه 1399برای رونق پژوهش در کشور برشمرد.

دکتر اسکندری شیوه نامه اجرای فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها ، طرح دانشجوی دکترای مشترک،برنامه ریزی پژوهش های بنیادین در بخش برق،ایجاد کمیته های تحقیقات در کلیه شرکت های استانی و انتشار مستمر نیازهای تحقیقاتی را از اقدامات انجام شده وزارت نیرو دانست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این مراسم برضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در حوزه پژوهش تاکید کرد.

مهندس محمد اله داد افزود: پیشرفت علم براساس  پژوهش محقق می شود و یافتن  مسائل جدید و تمرکز روی آن ها و تبدیل مجهولات به قطعیات هدف اصلی پژوهش است .

وی گسترش ایجاد فرصت های مطالعاتی در حوزه برق را ضروری دانست و افزود: برای اولین بار در کشور تفاهم‌نامه فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه در توزیع برق استان مرکزی بین دانشگاه تفرش و شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی منعقد شده است.

مهندس اله داد بابیان اینکه این شرکت آمادگی جذب سرباز نخبه در حوزه های مختلف را دارد،افزود: سربازان نخبه همکار با شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی به عنوان پژوهشگر برتر استان مرکزی درحوزه پژوهشگران جوان درسال 98 شناخته شده اند .

لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

   نظرات