۶۷ کیلومتر از رودخانه‌های استان لرستان لایروبی شد

۶۷ کیلومتر از رودخانه‌های استان لرستان لایروبی شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا میرزایی" در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: در سیل دوازدهم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ مبلغ ۶۴۰ میلیارد تومان به تاسیسات آبی حوزه عملکرد شرکت آب منطقه‌ای شامل ایستگاه‌های پمپاژ، سد، شبکه بندهای انحرافی و کانال‌های آبرسانی خسارت وارد شد که حدود ۱۲ میلیارد تومان آن مربوط به ایستگاه‌های هیدرومتری است.
وی افزود: به علت تغییر مسیر رودخانه کشکان، بسیاری از منازل روستایی و شهری و راه‌های ارتباطی که قبل از وقوع سیلاب ۱۲ فروردین ماه سال جاری خارج از حریم رودخانه قرار داشتند، به علت تغییر مسیر رودخانه تخریب شده و یا در معرض تهدید سیلاب‌های آتی قرار دارند و برای اینکه بتوانیم رودخانه را به وضع سابق برگردانیم به بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
میرزایی گفت: تاکنون فقط مبلغ ۴۵ میلیارد تومان با تخصیص ۱۰۰ درصدی از محل اعتبارات ماده ۱۰ جهت اجرای طرح‌های مهندسی و ساماندهی رودخانه‌های سراسر استان به شرکت آب منطقه‌ای ابلاغ شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای در خصوص اقدامات انجام شده پس از سیل اظهار داشت: در بخش مهندسی رودخانه در حال حاضر در ۶۷ بازه کاری شامل ۴۳ نقطه لایروبی و ۲۴ نقطه ساماندهی مشغول فعالیت هستیم و تاکنون ۶۷ کیلومتر از رودخانه‌های سطح استان لایروبی شده که ۴۵ کیلومتر آن از محل اعتبارات سیل و ۲۲ کیلومتر آن از طریق قراردادهای تهاتری انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: مجموع اعتبارات ابلاغی سیل جهت بازسازی تاسیسات آبی معادل ۴۴ میلیارد تومان با تخصیص ۵۰ درصدی بوده که در این بخش در ۲۶ نقطه اولویت‌دار عملیات اجرایی در حال انجام است و برای هفت نقطه دیگر در حال تهیه اسناد مناقصه و یا در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در خصوص ایستگاه‌های هیدرومتری گفت: در ۲۳ نقطه پیمانکار انتخاب شده و در حال تجهیز کارگاه و در ۱۳ نقطه دیگر اسناد تهیه شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات