تلاش آتش نشانان در پی وزش باد گرم به 60 مورد عملیات رسید/ آتش نشانی رشت 	تلاش آتش نشانان در پی وزش باد گرم به 60 مورد عملیات رسید/ آتش نشانی رشت

تلاش آتش نشانان در پی وزش باد گرم به 60 مورد عملیات رسید/ آتش نشانی رشت تلاش آتش نشانان در پی وزش باد گرم به 60 مورد عملیات رسید/ آتش نشانی رشت

بالغ بر 40 ساعت عملیات آتش نشانان برای اطفای آتش سوزی علفزارها در رشت

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی در شیفت کاری روز گذشته مصادف با چهارشنبه 4 دی ماه 98 بالغ بر 60 مورد عملیات را سپری کردند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی در ابتدا با اشاره به رخداد 47 مورد آتش سوزی علفزار و جنگل ادامه داد: این آتش سوزی ها در زمان 40ساعت و 7 دقیقه توسط آتش نشانان مهار شد.

وی در ادامه با اشاره به یک مورد سقوط اصله درخت که خوشبختانه به کسی آسیبی نرساند، ادامه داد: اعلام پنج مورد آتش سوزی منزل مسکونی، یک مورد آتش سوزی انبار فروشگاه زنجیره ای، سه مورد آتش سوزی کارگاه و یک مورد حریق خودروی سواری از دیگر عملیات های اطفای آتش سوزی ها بوده است.

وی ضمن اشاره به بی احتیاطی در قرار دادن مایعات قابل اشتعال"بنزین" جنب اجاق گاز روشن ادامه داد: در این حادثه مرد 55 ساله از ناحیه دو دست و پای راست و خانم 50 ساله از ناحیه دست راست دچار سوختگی شدند که سریعا تویط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

همین گزارش حاکی است: سه مورد حادثه نقص فنی آسانسور و نجات 4 شهروند گیر افتاده از دیگر عملیات های نجات آتش نشانان بود.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در ادامه در پی وزش بادگرم و احتمال بروز حوادثی همچون آتش سوزی و ریزش آوار به شهروندان توصیه کرد: شهروندان از محکم بودن حلب های شیروانی و سفال در پشت بام ها و همچنین مصالح ساختمان های در حال احداث جهت پیشگیری از ریزش آوار اطمینان حاصل نموده و از قرار دادن گلدان ها و وسایل معلق بدون محافظ در ارتفاعات جلوگیری کرده تا از احتمال سقوط و نهایتا آسیب دیدگی شهروندان پیشگیری نمائیم.

وی در ادامه به شدت آتش سوزی علفزار و ضایعات اشاره داشت و افزود: با توجه به وزش شدید باد گرم از شهروندان به ویژه جنگلنشینان خواسته می شود تا جهت پاک سازی محوطه اطراف منازل خود به شدت از روشن نمودن آتش خودداری کنند زیرا با توجه به تجربیات گذشته احتمال گسترش و نهایتا آتش سوزی و سرایت به منازل مسکونی وجود دارد.

وی در پایان جهت پیشگیری از آسیب های احتمالی بواسطه سقوط درخت به شهروندان توصیه کرد: حدالامکان از پارک خودروها در کنار درختان خودداری نمایند.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات