تحویل ۴۵ هزار مسکن مهر به تهرانی‌ها

تحویل ۴۵ هزار مسکن مهر به تهرانی‌ها

www.BanaNews.irوزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: برای مقابله با افزایش اجاره بها، ۴۵ هزار واحد مسکن مهر به زودی به متقاضیان تهرانی تحویل داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد که به همراه استاندار تهران از پروژه‌های مسکن مهر امام رضا (ع)، پیشوا، طرح خودمالک دو هزار و ۷۱۶ واحدی بتن بلوک (خورشید هشتم)، واوان، ضیاء آباد، بازارک، صفادشت و پروژه خود مالک ۱۴۰۰ واحدی فردوسیه بازدید کرد، در پایان بازدید یک روزه خود اظهار داشت: ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید پردیس، پرند، هشتگرد و دیگر شهرستان‌ها آماده شده است که به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: قطعاً تحویل این میزان واحد مسکن، تأثیر بسزایی در کاهش اجاره‌بهای مسکن در استان تهران خواهد داشت.

وی با اشاره به پروژه‌های مسکن مهر پیشوا تصریح کرد: پروژه خودمالکی ۲ هزار و ۷۱۶ واحدی با ارائه تسهیلات ساخت به مالک زمین دارای پیشرفت خوبی است و این پروژه هم‌اکنون آماده واگذاری به افراد‌ است.

نیکزاد پیشرفت عملیات عملیات اجرایی مجموعه ۱۴ طبقه‌ای اسلام‌شهر و واحد‌های ۴ طبقه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تنها مشکل واحد‌های ۴ طبقه، آورده متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر کافی نیست که این مورد موجب بروز وقفه در عملیات اجرایی ‌پروژه مذکور شده است.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: مقرر شد طی تعامل با استانداری و مدیرکل تعاون استان تهران، این مشکل بررسی و برطرف شود.

وی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر ۶ هزار و ۵۰۰ واحدی شهرستان رباط‌کریم مورد بازدید قرار گرفت، یادآور شد: در این پروژه‌ها عملیات پی‌ریزی، اسکلت و سفت‌کاری به اتمام رسیده است و ‌برخی واحدها در مرحله نازک‌کاری قرار دارند. همچنین با اختصاص مبلغی مسجد این پروژه نیز تکمیل می‌شود.

نیکزاد در ادامه عملیات اجرایی پروژه ۱۴۰۰ واحدی خودمالک شهرستان شهریار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی این پروژه بیش از ۸۰ درصد است و اگر متقاضیان‌ مبلغ ۸ میلیون تومان سهم خود را به‌موقع پرداخت کنند؛ در هفته دولت سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

همچنین در این بازدید‌ یک روزه عملیات اجرایی محور کمربندی پاکدشت، پیشوا- شریف آباد، محور کمربندی دوم تهران و کمربندی رباط کریم-اسلامشهر مورد ارزیابی قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این بازدید مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل کمربندی پیشوا و شریف‌آباد اختصاص یافت که تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان این بازدیدها، با اشاره به بستن قرارداد با پیمانکاران مبنی بر رعایت همه مقررات و استانداردهای درجه یک کشور در ساخت و ساز مسکن مهر تصریح کرد، این موضوع سبب شده است تا صنعتی سازی مسکن در کشور در مدت یکسال از یک درصد به ۳۲ درصد افزایش یابد.

نیکزاد افزود : دفاتر فنی و معاونت عمرانی استانداری ها ، نظارت عالی مسکن و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن نیز بر روند ساخت مسکن مهر در کشور نظارت می کنند .

بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر اکنون در استان تهران در دست ساخت است و تاکنون دو هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر از مجموع خط اعتباری ۱۴ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر سراسر کشور در این استان پرداخت شده است.

 

 

    نظرات