برگزاری نمایشگاه عکس"روی خط زلزله "در میبد

برگزاری نمایشگاه عکس"روی خط زلزله "در میبد

افتتاح نمایشگاه عکس از آثار زلزله کرمانشاه به مناسبت ۵ دی روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی با عنوان"روی خط زلزله"با حضور مسئولین و استقبال گسترده شهروندان

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد گفت:  نمایشگاه  عکس"روی خط زلزله " شامل تصاویری از آثار زلزله کرمانشاه از سوم تا پنجم دیماه در فرهنگسرای پارک فلسطین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی میبد،  محمدحسین صباغی درباره این نمایشگاه گفت:در این نمایشگاه 38 تابلو عکس از آثار به جای مانده زلزله کرمانشاه و 52 اثر از ورک شاپ روی خط زلزه از هنرمندان میبدی به نمایش گذاشته شد.

وی افزود:در هر یک از عکس ها به دلایل خرابی ها اشاره شده است و اکثر این تابلو ها نشان می داد که با یک هزینه کم و دقت ناچیز می توانیم ساختمان هایمان را ضد زلزله و مقاوم در مقابل آسیب ها بسازیم.
رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد اظهار کرد: زبانی گویا تر از زبان هنر و فرهنگ و آموزش درجامعه وجودندارد. امید است مردم  با دیدن این تصاویر به خود بیایند و هوشیار باشند که زلزله درکمین ماست و هیچ نقطه از این کشور از زلزله در امان نیست .
وی با بیان اینکه بسیاری معتقدند شهرستان میبد زلزله خیز نیست، افزود: زلزله در نقاطی که رخ نداده یا در گذشته های بسیار دور اتفاق افتاده است، ممکن است با شدت بیشتری رخ دهد .
صباغی تصریح کرد: این تصویرها نشان داد که بسیاری از مسائل فنی درساخت و سازها اجرا شده ، اما به دقت انجام نشده است و با اندک آگاهی و دانش می شود جلوی فاجعه را گرفت.
وی افزود: این نمایشگاه به مدت 3 روز همه روزه ازساعت 16الی 20  مورد بازدید علاقمندان قرار گرفت.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد یک انجمن در شهر یزد می باشد

   نظرات