سنواتی:تشکیل کمیته بررسی پروژه جمع آوری آب های سطحی/‌انجام مطالعات پروژه جمع آوری آب های سطحی در سال ۸۸

سنواتی:تشکیل کمیته بررسی پروژه جمع آوری آب های سطحی/‌انجام مطالعات پروژه جمع آوری آب های سطحی در سال ۸۸

عبدالزهرا سنواتی در گفت و گو با خبرنگار خبر یک، در خصوص برنامه شورا برای مساله نبود سیستم دفع آب های سطحی در معابر اهواز و مشکلات بزرگی که به وجود آورده اظهار کرد: کمیته ای به ریاست آقای موسی پور عضو شورای شهر اهواز‌ تشکیل شده که وظیفه آن، بررسی مطالعات گذشته شهرداری بر روی پروژه دفع آب های سطحی و به روز رسانی اطلاعات مناطق است.
وی افزود: در بودجه سال ۹۸ مبلغ ۲۶ میلیارد تومان برای پروژه لایروبی و جمع آوری آب های سطحی اختصاص داده شد.
رییس شورای شهر اهواز اعضای کمیته نامبرده را جاسم موسی پور، محمد جعفر فلسفی، شهردار یا نماینده تام الاختیار، مدیرعامل آبفا یا نماینده تام الاختیار و مشاورین هر دو دستگاه در زمینه دفع آب های سطحی معرفی کرد و گفت: سایر اعضای شورا نیز می توانند عضو این کمیته باشند.
سنواتی در مورد خروجی کمیته تشریح کرد: تهیه نقشه و نشانه گذاری نقاط بحرانی و بررسی راه کارهای مقابله، مانند لوله گذاری و یا پمپ گذاری در منطقه، از خروجی های این کمیته است.
وی به پروژه مطالعاتی دفع آب های سطحی در سال ۸۸ اشاره کرد و افزود: طرح مطالعاتی این پروژه انجام شده و فقط نیاز به بروزرسانی دارد.
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با بیان این که تا آخر سال جاری، ۱۰ نقطه بحرانی و آبگیر برای انجام پروژه دفع آب سطحی در اولویت دستور‌‌‌ کار قرار دارند، گفت: بعد از انجام‌ پروژه دفع آب های سطحی این ۱۰ منطقه، سایر نقاط به ترتیب اولویت در دستور کار قرار می گیرند.
سنواتی از نشست کارشناسان پروژه جمع آوری آب های سطحی با سازمان جغرافیای نیروهای مسلح خبر داد و افزود: طرحی سه بعدی برای پایش نقاط آبگیر و پیش بینی وضعیت مناطق آبگیر در بارش های مختلف، برای مقابله ضربتی با بحران، خروجی این نشست خواهد بود.
وی در ادامه در خصوص دستگاه هایی که در بحران اخیر به کمک شهر آمدند، عنوان کرد: دستگاهی که همیشه در بحران های مختلف عملکردی برجسته و قابل تحسین داشت، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اهواز بود، که در بحران آبگرفتگی اخیر با این وجود که تخلیه آب از منازل و معابر وظیفه این سازمان نبود، اما در این راستا کمک های بزرگی به شهرداری کرد.
رییس شورای شهر اهواز تصریح کرد: سایر دستگاه ها در بحران اخیر فعالیت های شایانی داشتند، اما سازمان آتش نشانی با عملکردش شایسته تقدیر است‌.
سنواتی در پایان به فعالیت گسترده آتش نشانی در بحران های اغتشاشات و آبگرفتگی اخیر اشاره کرد  و گفت: آمار و ارقام تماس ها و موارد امداد و نجات آتش نشانی در بحران آبگرفتگی اخیر بسیار آمار بالایی بوده که این مساله نیز بیانگر عملکرد خوب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز است.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات