اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره نصب انشعاب فاضلاب

اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره نصب انشعاب فاضلاب

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب استان تهران آمده است: پیمانکاران فعال در نصب انشعاب فاضلاب در خارج از منزل به هیچ عنوان مجاز به دریافت هزینه برای انجام عملیات لوله‌گذاری تا محل نصب سیفون نیستند؛ هم‌چنین محل حفاری و نصب سیفون فاضلاب در مقابل مِلک باید با نظر مالک انجام شود.
همچنین، لوله‌کشی فاضلاب داخل منازل تا محل سیفون بر عهده مالکان محترم است و هیچ اجباری برای واگذاری انجام شبکه داخل منازل به پیمانکار و کارگران نصب انشعاب وجود ندارد.
مالکان می‌توانند با انتخاب پیمانکار مجرب و آشنا به امور فنی، لوله‌کشی داخلی منزل خود را انجام دهند، هزینه‌های اجرا و نصب انشعاب داخل منازل با توافق و رضایت پیمانکار و مالک قابل انجام خواهد بود.
در ادامه متن این اطلاعیه آمده است، قبل از آغاز عملیات نصب انشعاب فاضلاب در محله‌های مختلف تهران، شرکت‌های آبفای مناطق شش‌گانه تهران با نصب بنر و توزیع تراکت، در این خصوص اطلاع‌رسانی می‌کنند، بنابراین مراجعه‌ انفرادی و مستقل کارگران و پیمانکاران برای نصب انشعاب از طرف این شرکت صورت نمی‌گیرد و قانونی نیست.
با آغاز عملیات نصب در هر محدوده، شرکت‌های آبفای مناطق شش‌گانه تهران مجوز لازم برای حفاری را از شهرداری منطقه برای مدت مشخص اخذ می‌کنند و شهروندان می‌توانند در طول مدت اجرا با استفاده از همین مجوز، برای نصب فاضلاب منزل به شبکه اقدام کنند. حتی توصیه می‌شود قبل از آغاز عملیات نصب در محله‌، شبکه داخلی منزل خود را تا نقطه اتصال به شبکه آماده نصب کنند.
شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند با شماره ١٢٢ تماس بگیرند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات